logo

لابیاپلاستی به جوانسازی واژن و جراحی لبه های درونی و بیرونی واژن اطلاق می گردد. این عمل زمانی انجام می شود که لبه ها خیلی بلند، نامتقارن و یا ظاهری نامناسب دارند. در ادامه به معرفی کامل این جراحی خواهیم پرداخت.

 

 

لابیاپلاستی (جراحی زیبایی واژن) چیست؟

لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن (به انگلیسی: Labiaplasty Surgery) در واقع نوعی عمل زیبایی واژن در جهت بهبود ظاهری لبه داخلی و لبه بیرونی واژن  می باشد.

 

لابياپلاستى، علاوه بر زیبایی، گاهی جنبه درمانی دارد. برخی اوقات لبه بلند حین آمیزش، راه رفتن، دویدن، دوچرخه سواری یا حتی نشستن می تواند مشکل ایجاد کند.

 

براي مشاهده ديگر کلينيک ها بر روي دکمه زير کليک کنيد:

مشاهده ديگر کلينيک ها

 

خانم ها در طی این عمل معمولا تقاضا دارند که اندازه لبه داخلی واژن خود را کاهش دهند. تا کنون اندازه و طول لبه ها دارای معیار خاصی نبوده اما طبق درخواست ها تمایلات به این سمت است که اندازه لبه داخلی از لبه بیرونی بیشتر نباشد. همچنین قابل ذکر است که در طول عمل این امکان وجود دارد که مقدار اضافی از کلاهک کلیتوریس برداشته شود.

به طور کلی در دسته بندی انواع لابیا، دو نوع لابیا ماژور یا لابیا بیرونی و لابیا مینور یا لابیا داخلی موجود می باشد. لابیا بیرونی از استخوان شرمگاهی تا ناحیه پرینه امتداد دارد و وظیفه آن حفاظت از ساختارهای حساس داخلی مانند دهانه واژن، کلیتوریس و لابیا مینور می باشد. و اما لابیا مینور دو لایه پوستی در هر طرف از دهانه واژن می باشد که در واقع بین لابیا ماژر قرار گرفته است.

دلایل انجام لابیاپلاستی (عمل زیبایی واژن)

شکل و اندازه لابیا در اندام تناسلی خانم ها به صورت بسیار محسوسی با یکدیگر تفاوت دارند و همچنین این ظاهر می تواند در طول زمان و یا حتی پس از زایمان دچار تغییر گردد. در این میان بحث اعتماد به نفس در خانم ها مطرح می گردد که گاها به واسطه بزرگی و ظاهر لابیاها از شریک جنسی خود خجالت کشیده و نمی توانند رابطه ای با کیفیت بالا و لذت بخش برقرار نمایند. همچنین بزرگی لابیا ها می تواند مشکلاتی دیگر نظیر درد هنگام مقاربت، یا عدم راحتی و خجالت در پوشش لباس های تنگ و همچنین بزرگی لابیا می توانند سبب مشکلاتی نظیر تحریک مزمن و ایجاد ناراحتی هنگام کار و... گردد که تمامی این مشکلات یک راه حل ساده بنام عمل لابیاپلاستی دارد. به طور کلی از دلایل عمل لابیا پلاستی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ایجاد احساس درد در هنگام مقاربت
 • نداشتن تقارن ظاهری در اندام تناسلی و اصلاح آن
 • کم بودن تحریک ناحیه کلیتوریس به دلیل وجود پوست اضافه در این ناحیه
 • ناراحتی و عدم اعتماد به نفس در پوشیدن لباس های چسبان
 • احساس ناخوشایند هنگام ورزش
 • اصلاح افتادگی لبه واژن

علت تیره شدن یا بزرگ شدن لبه های واژن (لابیا)

به طور کلی هنوز دلایلی مشخصی مبنی بر علت بزرگ شدن لابیا و تغییر ظاهر آن وجود ندارد اما عواملی وجود دارد که در ادامه به شرح آن ها خواهیم پرداخت.

 

عوامل ژنتیک

با توجه به ژنتیک هر فرد، اندازه لابیا مینور می تواند تل میزانی رشد داشته باشد بنابراین ژنتیک در اندازه لابیا بسیار موثر می باشد.

 

تغییرات هورمونی

تغییرات هورمونی نیز می تواند علت بزرگ شدن لابیا مینور باشد، به عنوان مثال در خانم های باردار اندازه لابیا مینور تا میزانی بزرگتر به نظر می رسد.

 

تعدد زایمان طبیعی

داشتن زایمان های طبیعی در حدود 3-4 بار می تواند در اندازه لابیا تغییر ایجاد نماید.

 

افزایش سن

بالا رفتن سن می تواند یکی از دلایل افتادگی لابیا کوچک باشد که افراد از سن 40 سالگی به بعد احساس نیاز به عمل لابیا می کنند. لازم به ذکر است از یائستگی به بعد به دلیل کاهش تولید هورمون های زنانه اندازه لابیتا شروع به کوچک تر شدن می نماید.

عمل زیبایی واژن حین زایمان

دوران بارداری و زایمان می تواند تاثیرات بسیاری در اندام تناسلی خانم ها داشته باشد و همچنین تغییرات هورمونی و حساسیت های بارداری همگی می تواند منجر به عدم رضایت خانم ها از به واژن خود گردد و بسیاری از آن ها را متقاعد به عمل زیبایی نماید. للزم به ذکر است که دوران بارداری و حتی بلافاصله پس از زایمان زمان مناسبی برای انجام عمل زیبایی واژن نمی باشد. زیرا تغییرات هورمونی دوران بارداری می تواند منجر به بزرگی لابیا و تغییر ظاهر وازن گردد که با گذشت 6 ماه به حالت قبلی باز خواهد گشت. بنابراین 6 ماه زمان لازم است و اگر همچنان اصرار به انجام عمل زیبایی داشتید، دست به اقدام بزنید. در نهایت توصیه می شود جراحی زیبایی واژن را  چنانچه قصد بارداری دارید به 6 ماه پس از زایمان موکول کرده زیرا بارداری موجب تغییراتی در ظاهر ناحیه تناسلی می گردد.

عمل های زیبایی پس از زایمان شامل:

واژینوپلاستی

شامل عمل تنگ کردن واژن می باشد که طی این عمل شل شدگی واژن نیز برطرف می گردد.

 

لبیاماژورپلاستی

بزرگ بودن لابیا می تواند مشکلات زیادی نظیر درد هنگام رابطه جنسی و یا احساس ناخوشایند هنگام ورزش و امور روزمره باشد. علت بزرگی می تواند عوامل ژنتیکی و یا بارداری های متعدد باشد.

 

پرینورافی

پرینورافی از دیگر جراحی های زیبایی می باید که در پی تنگ کردن واژن انجام می گیرد. تنگ نمودن وازن با نخ یا لیزر می باشد. اگر در حین زایمان تغییراتی در ناحیه پرینه ایجاد شده باشد با پرینورافی می توان آن را به حالت قبلی خود بازگرداند.

 

لابیامینورپلاستی

از دیگر عمل های زیبایی وازن محسوب می شود که جهت زیبایی وازن انجام می گیرد و می تواند تحت بیهوشی کامل یا بی حسی موضعی انجام شود.

 

مزایای لابیاپلاستی (عمل زیبایی واژن)

 • لابیاپلاستی برای جوان سازی واژن
 • اندام تناسلی زیباتر و افزایش اعتماد به نفس در رابطه جنسی
 • افزایش میزان لذت در رابطه جنسی
 • از بین بردن درد و حس ناخوشایند هنگام ورزش

 

مزایای لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا از جدیدترین تکنولوژی های جراحی زیبایی واژن محسوب می شود که البته شاید برای همه مناسب نباشد و اگر شما کاندید مناسبی برای استفاده از لیزر نباشید می تواند سبب عارضه در لبه های مینور گردد. اما این روش شامل مزایایی می شود که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

 • انجام عمل با ظرافت بیشتر
 • بازگشت بیمار بعد از جراحی به منزل و عدم نیاز به بستری
 • خونریزی کمتر در هنگام جراحی

در نهایت گاهی بافت لابیا ها به گونه ای است که لیزر برای جراحی مناسب نبوده و در این میان به طور کلی انتخاب روش جراحی به عهده پزشک است.

 

عوارض لابیاپلاستی (عمل زیبایی واژن)

عمل لابیاپلاستی جراحی ایمن و بی خطر محسوب میشود اما مانند هرگونه عمل دیگری دارای عوارضی است که طی مدتی برطرف می گردد. از آنجائیکه بافت لابیا حساس بوده ایجاد تورم طبیعی بوده و پس از مدت زمانی کوتاه برطرف می گردد و گاها مدت زمان بهبود تا 1 ماه به طول می انجامد که طبیعی می باشد.

به طور کلی لابیاپلاستی در دسته عمل های سبک قرار دارد اما با این وجود مانند هر نوع  عمل جراحی عوارضی هرچند محدود را به همراه دارد. از مهم ترین این عوارض می توان به تورم و درد در ناحیه تناسلی و گاها مقداری خون ریزی اشاره نمود که پس از گذشت اندک زمانی رفع می گردد. معمولا پس از 2-3 روز درد و تورم کاهش پیدا می کند و تمامی علائم نهایتا تا یک ماه برطرف می شود. عدم تقارن و باز شدن بخیه ها و از این دست عوارض هم وجود دارد که همگی ناشی از انتخاب جراح می باشد، بنابراین در انتخاب جراح متبحر دقت نمایید.

 

 

انواع روش های لابیاپلاستی (جراحی زیبایی واژن)

روش های گوناگونی برای عمل لابیاپلاستی وجود دارد اما در این میان دو روش و تکنیک نزد جراحان بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

تکنیک TRIM در لابیاپلاستی

در این روش لب های داخلی کلامپ می شود و لبه های آن بخیه زده می شود، مدت زمان جراحی حدود 1 ساعت به طول می انجامد.

 

تکنیک WEDGE در لابیاپلاستی

با ایجاد برشی به شکل V در  لبه های لابیا مینور مقدار بیشتری از بافت های مرکزی برداشته می شود. این تکنیک عمل نتیجه بهتری در پی خواهد داشت اما مدت زمان بیشتری هم به طول می انجامد. مهم ترین ویژگی این روش عدم آسیب به بافت های اعصاب حسی واژن می باشد. همچنین خونریزی در این روش کمتر بوده و دوره نقاهت زخم های ایجاد شده کوتاه می باشد.

 

تکنیک Seculped linear در لابیاپلاستی

در این تکنیک لابیاپلاستی با لیزر و یا با چاقوهای مخصوص و همچنین پلکسر لابیاپلاستی انجام میگیرد و جراح برش هایی در مناطق مورد نیاز ایجاد می نماید و در نهایت پس از انجام تمامی اقدامات بخیه های قابل جذب و یا غیر قابل جذب می زند. بخیه های خیلی محکم زده نمی شوند تا زخم ها و اسکار بوجود آمده به حداقل برسند.

 

چه کسانی کاندیدای مناسب برای لابیاپلاستی (جراحی زیبایی واژن) هستند؟

 • خانم های که لابیا آن ها تقارن نداشته و ظاهر زیبایی ندارد.
 • خانم هایی که به سبب داشتن لابیاهای بزرگ در انجام امور روزمره و ورزش دچار مشکل می شوند.
 • خانم هایی که به دلیل داشتن لابیا های بزرگ در پوشیدن لباس های جذب دچار مشکل شده و حس خوشایندی ندارند و همچنین احساس سوزش، خارش و عرق سوز در آن ها ایجاد می شود.
 • خانم های که وجود لابیا های بزرگ اعتماد به نفس آن ها را تحت شعاع قرار داده است و همچنین در رابطه جنسی با شریک خود خجالت زده می شوند.
 • دختر خانم هایی که به دلیل سن بلوغ لبه های واژن آن ها نامتقارن رشد داشته است.
 • خانم هایی که پس از سن بلوغ به دلیل تغییر رنگ و تیره شدن لابیا ها نیاز به جراحی زیبایی دارند. ( به این افراد توصیه می شود که از لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا تاچ استفاده نمایند تا همزمان علاوه بر لابیاپلاستی و زیباسازی واژن، روشن سازی وازن نیز انجام گیرد.
 • خانم هایی که به دلیل بلند بودن لابیا ها دچار ادرار چند شاخه و چند مسیری شده اند.
 • خانم هایی که به سبب تعدد زایمان دچار بدفرمی و نامتناسب شدن لابیاها شده اند.
 • خانم های بالای 40 سال که به دلیل افزایش سن دچار تغییر در ظاهر و سایز لابیاها شده اند.
 • خانم هایی که دچار شل شدگی و افتادگی آلت تناسلی شده اند.
 • خانم هایی که در حین مقاربت جنسی دچار درد می شوند.
 • خانم هایی که به دلیل لابیا های بزرگ دچار تحریک مزمن شده اند.

 

 

چه کسانی نباید لابیاپلاستی (جراحی زیبایی واژن) انجام دهند؟

 • خانم های باردار (تغییرات هورمونی در بارداری می تواند سبب ایجاد تغییرات در ظاهر ناحیه تناسلی گردد. از این رو توصیه می شود خانم های باردار حداقل تا 6 ماه پس از زایمان صبر کنند)
 • خانم های دچار زگیل یا تبخال تناسلی
 • دختران دارای سن کمتر از 18 سال
 • خانم های بالای 55 سال
 • خانم های که دارای عفونت و زخم های درون واژنی هستند.
 • خانم هایی که در رابطه با همسر خود دچار مشکلات عاطفی هستند. ( این افراد پیش از انجام هرگونه جراحی زیبایی توصیه می شود جهت رفع مشکل عاطفی خود به روانشناس مراجعه نمایند)

 

تأثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی

افرادی که دارای لابیاهای بزرگی هستند، پوست اضافه روی کلیتوریس را پوشانده و این خود عاملی برای کاهش تحریک پذیری در رابطه جنسی می گردد. اما با لابیاپلاستی و برداشتن پوست های اضافه کلیتوریس نمایان تر و تحریک پذیر تر می گردد. همچنین با کوچک شدن لابیاهای بزرگ میزان ترشح و تعریق اطراف لابیا کاهش یافته و سبب کاستن بوی بد واژن می گردد که همگی منجر به داشتن میل جنسی بیشتر و رابطه ای با کیفیت تر می گردد.

 

اقدامات و آمادگی لازم قبل از لابیاپلاستی (جراحی زیبایی واژن)

 • در ابتدا مهم ترین اقدام پیش از هرگونه جراحی، انتخاب متخصص با تجربه می باشد که فایندکلینیک شما را در این امر یاری می نماید.
 • قدم بعدی انجام آزمایشات قبل از لابیاپلاستی می باشد. آزمایش انعقاد خون یکی از این موارد می باشد که می بایست بررسی گردد.
 • مصرف داروهای ضد التهاب و غیر استروئیدی و رقیق کننده ی خون می بایست متوقف شود.
 • برخی از داروهای گیاهی و ویتامین ها مانند ویتامین E که خطر افزایش خونریزی را در پی دارند می بایست متوقف گردد.
 • شرایط سلامتی ماند دیابت، کلیه، فشار خون مخصوصا در خانم های بالای 40 سال ضروری می باشد.
 • تست پاپ اسمیر از جمله مواردی است که پیش از انجام عمل ضروری بوده تا در صورت وجود عفونت و هرگونه مشکل پیش از جراحی برطرف گردد.
 • بیماری هایی نظیر تبخال تناسلی و مشکلات تیروئیدی هم نیز در دسته مواردی قرار دارد که می بایست پیش از عمل بررسی و رفع گردد.
 • مصرف سیگار و الکل از یک هفته پیش از جراحی می بایست متوقف گردد.
 • پیش از جراحی لابیاپلاستی رابطه جنسی نباید داشته باشید.
 • حمام کردن در روز جراحی و اصلاح کردن موهای تناسلی از جمله مواردی است که می بایست پیش از جراحی رعایت گردد. شیو کردن بهتر است جهت جلوگیری از احتمال عفونت در روز جراحی انجام نشود و حداقل 3 روز پیش از جراحی انجام شود.
 • در گذشته پیش از جراحی از آنتی بیوتیک های مختلفی استفاده می شد اما امروزه پیش از جراحی لابیاپلاستی یک آنتی بیوتیک تک دوز کافی می باشد که توسط پزشک با توجه به وسعت جراحی تجویز می شود.
 • تعداد ویزیت های پیش از عمل با توجه به شرایط فرد و همچنین مشکلات احتمالی و آزمایشات تجویز شده متغیر می باشد که در صورت بروز مشکلی در فرد پیش از جراحی می بایست ابتدا مشکل برطرف گردد.

 

دوره نقاهت و مراقبت های بعد از لابیاپلاستی (جراحی زیبایی واژن)

 • پس از جراحی لابیاپلاستی نیاز به حداقل یک هفته استراحت در منزل که دو روز از آن شامل استراحت مطلق می گردد.
 • بعد از لابیاپلاستی تا یک هفته فعالیت های بدنی می بایست به حداقل برسد و بسیار سبک باشد و تا یک ماه از انجام هرگونه فعالیت سنگین خودداری نمایید.
 • تا یک ماه اول استخر و جکوزی و همچنین استفاده از وان حمام ممنوع می باشد.
 • در یک هفته ابتدایی پیشنهاد می شود از مصرف غذاهای چرب خودداری نمایید و از سبزیجات و میوه استفاده نمایید.
 • از رابطه جنسی در ماه اول خودداری نمایید.
 • حداقل تا یک ماه از انجام ورزش های سنگین خودداری نمایید.
 • وجود یک همراه در روز جراحی جهت سهولت در رفت و آمد توصیه می شود.
 • وجود درد، تورم و سوزش پس از لابیاپلاستی در 3 روز اول طبیعی می باشد.
 • داروهای بعد از لابیاپلاستی مانند آنتی بیوتیک ها و مسکن ها جهت کاهش تورم و درد و همچنین جلوگیری از عفونت های باکتریایی و قارچی توصیه می شود.
 • تا 3 روز اول مرافبت های لازم از محل عمل را داشته باشید و در صورت نیاز پانسمان آن را تعویض نمایید.
 • کمپرس سرد به منظور کاهش درد و تورم ناحیه جراحی مورد استفاده قرار گیرد.
 • در 48 ساعت اولیه رعایت بهداشت و شستشوی واژن بعد از لابیاپلاستی با آب خنک می بایست انجام گیرد. پس از شستشو حتما می بایست موضع را خشک نمایید. استفاده از سشوار برای خشک کردن حائز اهمیت می باشد.
 • جهت بهبود جای بخیه ها می بایست از لباس های آزاد و نخی استفاده نمایید تا هوا در جریان باشد و از پوشیدن لباس های جذب و تنگ خودداری نمایید.
 • احساس خارش در در 48 ساعت اولیه به جهت جوش خوردن بخیه ها کاملا طبیعی می باشد و می بایست از پمادهای کورتونی که توسط پزشک تجویز می شود استفاده نمایید.
 • 24-48 ساعت پس از جراحی می توانید حمام نمایید.
 • جهت بهبود بخیه ها از امگا3 و ویتامین E استفاده نمایید.
 • استعمال دخانیات و نوشیدنی های کافئین دار موجب کاهش سرعت بهبودی می گردد.
 • مقدار کم خونریزی بعد از لابیاپلاستی طبیعی می باشد اما در صورت بروز خونریزی، درد و تورم شدید پس از جراحی حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید.
 • تعداد ویزیت های بعد از لابیاپلاستی توسط پزشک در صورت نیاز و بررسی شرایط بهبودی تعیین می گردد.

 

نتایج لابیاپلاستی (جراحی زیبایی واژن)

جراحی لابیاپلاستی به منظور کوچک نمودن لابیاها و نوعی جراحی زیبایی واژن محسوب می شود. نتایج جراحی پس از کاهش تورم در ناحیه و به مرور زمان نهایتا تا 1 ماه نتیجه قابل مشاهده می باشد. در نتیجه این جراحی افزایش اعتماد به نفس را به همراه خواهد داشت و همچنین رفع مشکلاتی که خانم های درگیر با لابیا بزرگ با آن درگیر بوده اند.

 

تجربه عمل لابیاپلاستی

بهترین روش برای یافتن تجربیات کسانی که عمل لابیاپلاستی را انجام داده اند، مطالعه نظرات زیر فیلم های لابیاپلاستی در آپارات و اینستاگرام است.

 

قیمت لابیاپلاستی (عمل زیبایی واژن)

پیش از براورد هزینه جراحی لابیاپلاستی در ابتدا می بایست معاینه انجام گردد تا شرایط لابیاها و شکل و فرم واژن بررسی گردد زیرا عمل زیبایی واژن در هر فرد متفوت می باشد. در میان تکنیک جراحی که پزشک با توجه به شرایط شما انتخاب می نماید در هزینه بسیار تاثیرگذار می باشد. میزان برش ها، شکل و فرم لابیا، تجهیزات جراحی و حتی نوع نخ بخیه و یا حتی جراحی های زیبایی دیگر مورد نیاز همراه با لابیاپلاستی می تواند در قیمت و هزینه جراحی تاثیرگذار باشد.

 

بهترین کلینیک لابیاپلاستی (جراحی زیبایی واژن) در ایران

معیار سنجش برای یافتن بهترین کلینیک جراحی زیبایی همیشه شامل نکاتی نظیر جراح متخصص و کادر درمانی مجرب به همراه تجهیزات به روز می باشد. همچنین دیگر عوامل نیز وجود دارد که می تواند در یافتن بهترین کلینیک جراحی لابیاپلاستی تاثیرگذار باشد. اما در این میان فایندکلینیک برای شما می تواند راهنمای مناسبی باشد تا با استناد بر تحقیقات و بررسی مدارک هر کلینیک پیش از ثبت اطلاعات آن در سایت، کلینیکی را به شما معرفی می نماید که از تمامی مدارک و مجوزهای لازم برخوردار است.

 

لابیاپلاستی فایند کلینیک

جهت یافتن کلینیک جراحی لابیاپلاستی در هر نقطه از ایران کافیست به فایندکلینیک مراجعه نموده و در سایت با توجه به موقعیت جغرافیایی خود کلینیک مورد نظر را بیابید.

سوالات متداول لابیاپلاستی

تفاوت لابیاپلاستی و واژینوپلاستی در چیست؟

تفاوت اصلی بین عمل لابیاپلاستی و واژینوپلاستی بافت هدف می باشد. در واقع در لابیاپلاستی بافت هدف لابیاها بوده و طی عمل کوچک سازی لابیا انجام می گردد در صورتی که در واژینوپلاستی بافت وازن مورد هدف قرار گرفته و هدف اصلی تنگ نمودن واژن می باشد. و همچنین شیوه جراحی در هر روش متفاوت بوده به عنوان مثال در لابیاپلاستی با کمک لیزر، برش ها با لیزر طی یک جلسه انجام می شود، در صورتی که در واژینوپلاستی با لیزر هیچگونه برشی در کار نبوده و بدون برش و خونریزی عمل تنگ سازی طی چند جلسه انجام می شود.

 

لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟

انتخاب روش جراحی بوسیله لیزر یا چاقو مخصوص کاملا بستگی به پزشک دارد. با توجه به اینکه کمک گرفتن از لیزر در دقت عمل تاثیر زیادی داشته اما گاهی اوقات استفاده از لیزر برای تمامی افراد به دلیل نوع بافت لابیا مینور مناسب نمی باشد. اما به طور کلی اگر شما از آن دسته افراد نیستید که لیزر برای آن ها مناسب نیست بهتر است از روز جراحی با لیزر استفاده نمایید تا علاوه بر دقت عمل دوره مراقبت های بعد از عمل کوتاه تر شود.

 

آیا لابیاپلاستی (جراحی زیبایی واژن) درد دارد؟

این جراحی تحت بی حسی کامل انجام می گیرد در نتیجه فرد هیچگونه درد طی جراحی حس نخواهد کرد. امکان وجود مقداری درد پس از جراحی در روزهای ابتدایی وجود داشته که با مسکن های تجویز شده توسط پزشک قابل رفع می باشد.

 

آیا لابیاپلاستی نیاز به بیهوشی دارد؟

لابیاپلاستی در دسته جراحی های سرپایی و سبک محسوب می شود پس در نتیجه نیازی به بیهوشی نداشا=ته و تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد.

 

لابیاپلاستی (عمل زیبایی واژن) چقدر طول می کشد؟

عمل زیبایی لابیاپلاستی حدود 1 ساعت به طول می انجامد.

 

آیا لابیاپلاستی ایمن است؟

عمل زیبایی لابیاپلاستی جراحی سبک بوده، از این رو کم تهاجمی و ایمن محسوب می شود اما به طور کلی پیشنهاد ما همیشه انتخاب جراح مجرب می باشد.

 

آیا لابیاپلاستی باعث کاهش میل جنسی می شود؟

خیر، لابیا پلاستی به هیچ عنوان سبب کاهش میل جنسی نمی گردد زیرا عصب های جنسی در لابیا مینور قرار نگرفته اند و حتی با کوتاه کردن کامل لابیاها و حذف پوست اضافه روی ناحیه کلیتوریس میزان تحریک پذیری حین رابطه جنسی افزایش می یابد و همچنین با کاهش تعریق و ترشحات اطراف لابیا بزرک و کاستن بوی بد واژن می تواند میل جنسی در فرد را افزایش دهد.

 

سن مناسب برای لابیاپلاستی (جراحی زیبایی واژن) چه زمانی است؟

به طور معمول نمی توان بازه سنی دقیقی اعلام نمود اما معمولا این عمل برای خانم های بین 20 سال تا 50 سال توصیه می شود. سن 20 سال به این دلیل که ممکن است در سن های پایین تر هنوز رشد جنسی و بلوغ کامل نشده باشد و برای افراد بالای 50 سال هم به جهت دیر جوش خوردن زخم ها و بخیه ها و توانایی بدن در ترمیم خود، این جراحی توصیه نمی شود.

 

آیا لابیاپلاستی تحت پوشش بیمه قرار می گیرد؟

خیر، از آنجائیکه لابیاپلاستی نوعی جراحی زیبایی محسوب شده و بیمه جراحی های زیبایی را تحت پوشش قرار نمی دهد.

 

چه مدت پس از زایمان می توان لابیاپلاستی انجام داد؟

بارداری خود عامل تغییرات هورمونی زیادی در بدن خانم ها می شود و این تغییرات هورمونی می تواند در ظاهر واژن خانم ها تغییراتی نیز بوجود آورد. بنابراین توصیه می شود 6 ماه پس از زایمان اقدام به هرگونه جراحی زیبایی بزنید. اما با این وجود امکان جراحی 2 ماه پس از زایمان وجود دارد. در این میان نوع زایمان هم تاثیرگذار است به عنوان مثال زایمان طبیعی فشار بیشتری بر نواحی وازن وارد نموده و عوارضی همچون گشادی واژن، بی اختیاری ادراری، خشکی واژن و شل شدگی وازن را نیز به همراه دارد که البته بسیاری از موارد با انجام تمریناتی مانند کگل به مرور رفع می گردد و در صورت عدم رفع فرد می تواند علاوه بر لابیا پلاستی چندین جراحی ترمیمی دیگر را داشته باشد. در مورد زایمان بصورت سزازین هم چنین عوارضی در حد کمتر وجود خواهد داشت زیرا در هرصورت جنین به ناحیه وازن را تحت فشار قرار می دهد که باز هم در این مورد جای نگرانی وجود نداشته و فرد می تواند جراحی های زیبایی وازن را انجام دهد.

 

چه مدت پس از لابیاپلاستی می توان باردار شد؟

معمولا توصیه بر این است که اگر قصد بارداری دارد لابیاپلاستی را به بعد از جراحی موکول کنید. درغیر این صورت پس از بهبودی کامل می توانید اقدام به بارداری نمایید.

 

چه مدت پس از لابیاپلاستی می توان رابطه جنسی داشت؟

فرد پس از گذشت 4-5 هفته از جراحی می تواند رابطه جنسی داشته باشد، در واقع این مدت زمان تا بهبودی کامل زخم ها و بخیه های می باشد.

 

آیا می توان لابیاپلاستی را با تزریق ژل به واژن ترکیب کرد؟

بله معمولا ترکیب لابیاپلاستی و تزریق ژل به واژن تاثیر زیادی بر زیبایی وازن خواهد داشت و همچنین انجام دو عمل به طور همزمان نسبت به مجموع  انجام هر عمل به صورت مجزا هزینه کمتری در پی داشته باشد.

 

آیا می توان لابیاپلاستی را با تزریق چربی به واژن ترکیب کرد؟

بله می توان این عمل را به صورت ترکیبی همزمان با عمل های دیگر ناحیه واژن انجام داد.

 

آیا می توان لابیاپلاستی را همزمان با کوچک سازی کلاهک کلیتوریس انجام داد؟

بله معمولا امکان انجام چند عمل جراحی بصورت همزمان در ناحیه وازن وجود داد.

 

آیا لابیاپلاستی برای روشن سازی واژن مؤثر است؟

لابیاپلاستی نوعی عمل جراحی به منظور کوچک نمودن لابیا می باشد و جهت روشن سازی وازن می توان از روش روشن کردن واژن با لیزر استفاده نمود.

 

آیا نتایج لابیاپلاستی (جراحی زیبایی واژن) برگشت دارد؟

به طور معمول تغییرات در اندازه لابیاها و ظاهر واژن تا سن بلوغ جنسی رخ می دهد و پس از آن احتمال کمی دارد و تنها در صورت تغییرات هورمونی شدید حجم آن هاست که تغییر می کند، بنابراین پس از لابیاپلاستی و کوچک نمودن لابیاها امکان بازگشت وجود ندارد.

 

آیا نتایج لابیاپلاستی پس از زایمان طبیعی برگشت دارد؟

خیر همانطور که در بالا اشاره نمودیم لابیا ها پس از سن بلوغ و تکمیل رشد جنسی رشد نمی کنند بنابرایناحتمال بازگشت نتایج پس از زایمان وجود نخواهد داشت.

 

آیا لابیاپلاستی برای تنگ کردن واژن مؤثر است؟

اگر میزان گشادی وازن کم باشد می توان تا حدودی در عمل لابیاپلاستی تنگ کردن واژن را نیز انجام داد اما اگر میزان گشادی زیاد باشد نیاز به عمل های تنگ کردن وازن نیز می باشد.

 

کدام فیلر برای تزریق پس از عمل زیبایی بیکینی ماندگار تر است؟

تزریق چربی به واژن به دلیل اینکه از بدن خود فرد گرفته می شود نتیجه بهتری داشته و ماندگاری بالاتری نیز خواهد داشت.

 

آیا کسانی که زگیل تناسلی دارند می توانند لابیاپلاستی انجام دهند؟

در افرادی که داری زگیل تناسلی هستند در ابتدا می بایست درمان صورت گیرد و سپس اقدام به لابیاپلاستی نمایند. اما به طور کلی پیشنهاد می شود که این افراد از انجام هرگونه عمل زیبایی و لیزر در ناحیه مورد نظر صرف نظر نموده زیرا می تواند منجز به زیاد شدن زگیل و علائم گردد.

 

چه مدت پس از پریود می توان جراحی لابیاپلاستی را انجام داد؟

بهترین زمان برای لابیاپلاستی پس از پایان روزهای سیکل قاعدگی می باشد، زیرا بهتر است لابیا و ناحیه واژن مرطوب نباشد. همچنین فرد سندرم پیش از قائدگی را گذرانده و از لحاظ روحی شرایط مساعد تری دارد.

 

چه تعداد جلسات لابیاپلاستی نیاز است؟

جراحی لابیاپلاستی طی یک جلسه انجام میگیرد تنها فرد نیاز به جلسات معاینه و ویزیت پیش و پس از جراحی دارد.

 

آیا دختران باکره می توانند لابیاپلاستی انجام دهند؟

بله، زیرا عمل لابیاپلاستی دربیرون وازن انجام می گیرد و صدمه ای به پرده بکارت وارد نخواهد کرد و دختر خانم های بالای 20 سال که دوره رشد جنسی و بلوغ را تکمیل نموده اند می توانند این جراحی را انجام دهند.

 

آیا جای بخیه (اسکار) پس از لابیاپلاستی باقی می ماند؟

ظرافت و تبحر جراح در ایجاد برش نقش مهمی در به جای ماندن بخیه ها دارد و اگر برش توسط لیزر انجام شود معمولا نیاز به بخیه نمی باشد.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 1325  |
 4.86   از   5/00   از تعداد   7   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

آگهی های مرتبط با جوانسازی واژن با لابیاپلاستی

تهران
بلوتاچ (رویای آبی)

لابیاپلاستی و زیبایی و جوانسازی واژن

بلوتاچ (رویای آبی)
تهران - ونک
مشاهده اطلاعات

توجه: دریافت شرایط ویژه با ذکر نام فایندکلینیک در هنگام تماس

کلینیک ها ContantUs