logo

کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی به عمل تزریق گاز دی اکسید کربن به زیر پوست جهت رفع خطوط، درمان سلولیت یا چاقی پوست پرتقالی، ترک های پوستی و سیاهی زیر چشم گفته می شود. گاز دی اکسید کربن به طور طبیعی در بدن وجود دارد بنابراین مشکلی برای بدن بوجود نمی آورد. مقدار تزریق این گاز بوسیله دستگاهی توسط پزشک اندازه گیری می شود. در نتیجه تزریق بیش از حد این گاز در بدن سبب می شود بدن این موضوع را به عنوان کمبود اکسیژن در نظر بگیرد و شدت جریان خون را افزایش دهد و با افزایش شدت جریان خون مواد مغذی به منطقه مورد نظر رسیده و شروع فرآیند ترمیم سلولی باشد. مشابه ترین درمان به کربوکسی تراپی، مزوتراپی می باشد.

کاربردهای کربوکسی تراپی

 • شادابی و جوانسازی پوست
 • از بین بردن جای جوش
 • از بین بردن افتادگی پوست در صورت و بدن
 • رفع سلولیت
 • رفع استرچ مارک ها و یا ترک های پوستی
 • از بین بردن زخم های پوستی
 • درمان چین و چروک های سطحی
 • افزایش شدت جریان خون
 • برطرف نمودن مشکل نعوذ در افرادی که دلیل اختلالات عروق باشد
 • بیماری های عروقی مرتبط با دیابت
 • رفع ناهمواری های پوستی
 • کاهش موضعی چربی ها بدون و یا به همراه لیپوساکشن
 • آلوپسی

 

براي مشاهده ديگر کلينيک ها بر روي دکمه زير کليک کنيد:

مشاهده ديگر کلينيک ها

 

کربوکسی تراپی پوست صورت

یکی از کاربردهای کربوکسی تراپی جوانسازی و شادابی پوست صورت می باشد. بدین صورت که پس از تزریق گاز دی اکسید کربن به زیر پوست با افزایش جریان خون و اکسیژن سازی و رسیدن مواد مغذی به ناحیه مد نظر سلول های موضع ترمیم می گردند. اکسیژن های مازاد سبب از بین رفتن مایع بوجود آمده میان سلول ها و در نتیجه کلاژن سازی بیشتر پوست می گردد.

کربوکسی تراپی برای لک های صورت، چین و چروک های سطحی پوست صورت و اطراف پلک، و دیگر مشکلات پوستی بسیار موثر عمل می کند. کربن دی اکسید سبب انبساط سلول های چربی و مرگ آن ها می شود بنابراین پوستی شاداب و با چربی بسیار کم و محکم بوجود می آید.

 

کربوکسی تراپی برای جای جوش

جای جوش همواره یکی از دغدغه های افراد بسیار می باشد، یکی از روش های درمانی برای رفع جای جوش کربوکسی تراپی به شمار می رود. در پی این عمل گاز دی اکسید کربن با اندازه گیری مشخص و دقیقی توسط دستگاه بوسیله سوزن های بسیار ظریفی که به لوله گاز کربن دی اکسید متصل بوده و جریان  مقدار گاز کنترل می گردد و به ناحیه مورد نظر تزریق می شود. وجود این گاز فورا پیام کمبود اکسیژن را در موضع مورد نظر مخابره می کند و در نتیجه با افزایش جریان خون و اکسیژن رسانی به محل مورد نظر ترمیم سلولی آغاز می گردد. کربوکسی تراپی از جمله روش های بی ضرری است که به منظور درمان جای جوش حتما ارزش امتحان کردن را دارد.

 

کربوکسی تراپی برای سیاهی دور چشم

از جمله دلایل تیرگی زیر چیم می تواند جمع شدن عروق باشد همچنین شبک ها مویرگی پلک های پایین به دلایل گوناگونی می تواند روی هم انباشته گردد. کربوکسی تراپی باعث بهبود خون رسانی به جریان مویرگی زیر پلک ها می گردد و همچنین سبب کلاژن تراپی در ناحیه چشم می شود و در نتیجه کبودی زیر چشم ها از بین می رود. کربوکسی تراپی برای پف زیر چشم نیز موثر می باشد و در درمانگودی زیر چشم نیز دارای کاربرد می باشد.

 

کربوکسی تراپی مو

کربوکسی تراپی مو از جمله روش هایی است که با افزایش جریان خون منجر به تقویت موهای ضعیف می شود. همانطور که می دانید یکی از وظایف بدن دریافت اکسیژن و پس دادن دی اکسید کربن می باشد و زمانی که حجم دی اکسید کربن بالا برود بدن نیاز به تولید اکسیژن بیشتری می باشد بدین منظور افزایش جریان خون را شاهد خواهیم بود که در نهایتمنجر به خون رسانی موضع و تقویت مو می گردد. کربوکسی تراپی یکی از بهترین روش های درمان طبیعی آلوپسی یا ریزش موی سر بوده که می تواند به همراه مزوتراپی نیز انجام گردد.

 

کربوکسی تراپی برای ترک پوست

کربوکسی تراپی برای ترک های پوستی نیز دارای اثرگذاری می باشد و بسته به عمق و میزان ترک ها طبق نظر پزشک نیاز به انجام چندین جلسه می باشد تا به مرور منجر به کمرنگ و از بین رفتن ترک های گردد. در این روش در ابتدا به عمق ترک ها تزریق انجام می گردد و سپس نوبت به تزریق ترک ها ضعیف و سطحی می رسد. معمولا جلسات کربوکسی تراپی ترک های پوستی  با فاصله 7-14 روز انجام می گیرد.

جهت آگاهی از دیگر روش های درمان ترک های پوستی بر روی آن (لینک قرمز رنگ) کلیک نمایید.

کربوکسی تراپی دست

کربوکسی تراپی دست به منظور جوانسازی و از بین رفتن چین و چروک ها انجام می گیرد. با افزایش جریان خون در موضع تزریق جوانی و شادابی پوست دست باز می گردد و با ساخت الاستین و کلاژن چین و چروک ها از بین می روند.

 

کربوکسی تراپی غبغب و گردن

کربوکسی تراپی غبغب و گردن یکی از روش های جوانسازی گردن و رفع غبغب می باشد. مکانیسم آن بدین صورت است که با تزریق گاز CO2 به زیر پوست جریان خون افزایش یافته و موجب بهبود حالت ارتجاعی پوست، کاهش چربی های موضعی و در نهایت کلاژن سازی می گردد. گاز کربن دی اکسید سبب انبساط و در نهایت مرگ چربی ها می گردد. بنابراین کربوکسی تراپی عملی بدون عارضه و مناسب افرادی است که نمی خواهند زیر تیغ جراحی های بزرگ بروند.

 

کربوکسی تراپی شکم و پهلو

کربوکسی تراپی شکم و پهلو منجر به بهبود چربی سوزی می گردد بدین صورت که با تزریق گاز کربن دی اکسید به ذخایر چربی موجود در شکم طی واکنش شیمیایی فرم آن ها تغییر کرده و به اسید کربونیک تبدیل می شود در واقع با این ترکیب سلول های چربی حل می شود و در نهایت آزاد می گردند. همچنین با انجام کربوکسی تراپی متابولیسم در ناحیه مد نظر افزایش یافته و چربی سوزی بیشتری انجام می گیرد. کربوکسی تراپی روشی مناسب و بدون عوارض برای لاغری های موضعی و همچنین برای درمان سلولیت ها می باشد. با استفاده از کربوکسی تراپی شکم علاوه بر رفع چربی ها جوانسازی و روشن شدن پوست این ناحیه را نیز شاهد خواهیم بود.

کربوکسی تراپی برای تیرگی واژن

یکی از نقاطی که امروزه خانم ها به زیبایی آن اهمیت می دهند ناحیه واژن می باشد. با استفاده از کربوکسی تراپی واژن خون رسانی با باز شدن عروق ناحیه افزایش یافته که خود منجر به افزایش اکسیژن رسانی و در نتیجه ترمیم بافت پوست و سلول ها می گردد. علاوه بر واژن می توان تیرگی ها کشاله های ران، زیر بغل و سایر نواحی را درمان نمود. با انجام تزریق گاز دی اکسید کربن به پوست ناحیه وازن تمامی مشکلات از جمله افتادگی و شل شدگی پوست اطراف وازن، تیرگی و... کاملا برطرف می گردد. با توجه به میزان وسعت و عمق مشکلات تعداد جلسات مورد نیاز توسط پزشک مشخص می گردد.

درمان واریس پا با کربوکسی تراپی

واریس نوعی بیماری پوستی بوده که در پی آن سیاهرگ ها با ورم و برجستگی ظاهری بد و ناخواسته روی پوست ایجاد می نمایند. این مشکل عموما در دیواره های رگ های ناحیه پایین پا ظاهر می شود. یکی از روش های درمانی واریس پا کربوکسی تراپی می باشد که با تزریق گاز دی اکسید کربن به ناحیه مد نظر همراه است.

 

نحوه عملکرد کربوکسی تراپی

دی اکسید کربن در بدن تمامی ما وجود دارد بدین صورت که ما اکسیژن دریافت می کنیم و دی اکسید کربن پس می دهیم. وجود دی اکسید کربن به گردش و جریان خون بسیار کمک می کند. زمانی که ما دی اکسید کربن تزریق می کنیم ، سطح دی اکسید کربن در سلول ها بالا رفته در نتیجه گردش خون در آن نقطه افزایش پیدا می کند تا این مقدار اضافی دفع گردد و همچنین اکسیژن رسانی بیشتری به آن موضع شود. افزایش اکسیژن رسانی منجر به افزایش الاستین و کلاژن می گردد که در نهایت جوانسازی و ترمیم سلولی به همراه دارد.

 

نحوه و چگونگی انجام کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی در واقع تزریق گاز دی اکسید کربن بوسیله سوزن های بسیار ظریفی است که به لوله ی CO2 متصل بوده که جریان آن قابل کنترل می باشد. با وارد کردن سوزن به زیر پوست و عمق مناسب گاز دی اکسید کربن در زیر پوست رها شده و منجر به افزایش گردش خون در آن ناحیه و اکسیژن رسانی می گردد.

 

چه کسانی کاندیدای مناسب برای کربوکسی تراپی هستند؟

به طور کلی تمامی افراد می توانند کربوکسی تراپی انجام دهند بجز مواردی که در تیتر های بعدی شرح داده می شود.

افرادی که به دنبال روشی بدون درد و غیر جراحی برای جوانسازی و رفع عیوب پوستی خود هستند کاندیدای مناسبی می باشند.

افرادی که خواهان پرداخت هزینه ی پایین تری نسبت به جراحی برای درمان مشکلات پوستی خود می باشند.

افرادی که از مشکلاتی قبیل : جای جوش، لک ها پوستی، چاقی موضعی، تیرگی پوست، ریزش مو، چین و چروک های پوستی، شل شدگی پوست، پف زیر پلک ها و سایر مشکلات پوستی رنج می برند.

 

چه کسانی نمی توانند کربوکسی تراپی انجام دهند؟

 • بیماران دارای نارسایی های کلیوی
 • افراد تحت دیالیز
 • خانم ها باردار و شیرده
 • اشخاص مبتلا به کم خونی های شدید
 • بیماران مبتلا به صرع
 • بیماران مغزی
 • بیماران گلوکوم یا مبتلا به آب سیاه
 • بیماران مبتلا به سرطان وافراد تحت شیمی درمانی
 • افرادی که مشکلات انعقاد خون دارند
 • بیماری های تنفسی حاد
 • افرادی که اخیرا دچار آمبولی ریه شده اند
 • بیماری های بافت پیوندی
 • عفونت های پوستی

 

مزایای کربوکسی تراپی

 • بهترین روش درمانی برای از بین بردن سلولیت
 • از بین بردن رسوب های چربی بعد از لیپوساکشن
 • از بین بردن چربی ها
 • کمک به کلاژن سازی
 • عدم آسیب رسانی به بافت ها و اعصاب
 • هموار سازی پوست و ایجاد ضخامت
 • هزینه پایین تر به نسبت سار روش ها
 • دوره نقاهت بسیار کوتاه

 

خطرات و عوارض کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی به طور معمول عارضه ی خاصی نداشته که تمامی موارد در مدت زمان کوتاه چند ساعته و نهایتا چند روزه درمان می شود.

 • ایجاد درد و قرمزی و کبودی خفیف درمحل تزریق
 • احساس گرما و صدای خش خش زیر پوست

جهت جلوگیری از دیگر عارضه ها تا مدت 4 ساعت پس از تزریق از استحمام، استخر، سونا، جکوزی خودداری نمایید.

 

اقدامات و آمادگی لازم پیش از کربوکسی تراپی

از مهم ترین اقدامات پیش از کربوکسی تراپی انتخاب پزشک مناسب می باشد.

پیش از مراجعه به مطب برای انجام کربوکسی تراپی می بایست استحمام کرده و تمیز باشید.

تا چند روز پیش از کربوکسی تراپی از مصرف داروهای ایبوپروفن، آسپرین و دیگر داروهای ضد التهابی پرهیز نمایید.

 

دوره نقاهت و مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی

تورم و قرمزی بعد از کربوکسی تراپی تا 48 ساعت بعد از بین می رود، پس جای نگرامنی وجود ندارد.

تا مدت زمان 24 ساعت بعد از کربوکسی تراپی از استحمام و استخر و آب سرد... پرهیز نمایید.

تا مدت زمان یک ماه از حمام آفتاب پرهیز نمایید.

فعالیت ورزشی شدید ممنوع می باشد.

کرم هایی که دکتر پس از کربوکسی تراپی تجویز می نماید می بایست حتما استفاده شود.

پس از کربوکسی تراپی جلسات معاینات را فراموش نکنید.

 

ورم چشم بعد از کربوکسی تراپی

پس از کربوکسی تراپی نواحی اطراف چشم و پلک ها احتمال تورم چشم وجود داشته که پس از گذشت چند روز کم کم از بین خواهد رفت.

 

قیمت و هزینه کربوکسی تراپی

هزینه کربوکسی تراپی بسته به تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان و کلینیک انتخابی و پزشک تعیین می شود و متغیر می باشد. مهم ترین اصل در عمل های زیبایی انتخاب پزشک با مهارت و دانش کافی می باشد که نتیجه عمل کاملا تحت تاثیر این موضوع می باشد. بنابراین در درجه اول انتخاب پزشک مناسب را مد نظر داشته باشید و سپس بحث هزینه را بررسی نمایید.

هزینه کربوکسی تراپی مو

یکی از مهم ترین مسائلی که همیشه پیش از اقدام به هر عمل زیبایی مورد بررسی قرار می گیرد برآورد هزینه می باشد. هزینه کربوکسی تراپی مو به عوامل متعددی بستگی دارد که پزشک و کلینیک انتخابی از مهم ترین این عوامل می باشد. هزینه کربوکسی تراپی بصورت جلسه ای محاسبه مب گردد و بسته به نیاز و مشکل شما تعداد جلسات متغیر می باشد. پس از انتخاب پزشک و جلسه مشاوره و معاینه شما هزینه از طرف پزشک اعلام می گردد.

بهترین کلینیک کربوکسی تراپی در ایران

همیشه بهترین کلینیک ها آن هایی هستند که دارای بروز ترین تجهیزات و کادر درمانی مناسب و باتجربه باشند، انتخاب بهترین ها قطعا در مقابل بهترین نتیجه را به شما باز می گرداند. ما در فایند کلینیک همواره سعی بر آن داشتیم تا بهترین کلینیک ها در ایران را انتخاب و به شما معرفی کنیم، در راستای همین امر بهترین کلینیک های کربوکسی تراپی در ایران را در اختیار شما قرار دادیم تا شما را در این راه یاری نماییم.

کربوکسی تراپی فایند کلینیک

در راستای اهداف فایند کلینیک، ما بهترین مراکز درمانی زیبایی را از سراسر ایران در اینجا جمع نموده ایم تا شما پس از بررسی های لازم مناسب ترین گزینه از میان آن را برگزینید و تجربه ای به یاد ماندنی از عمل زیبایی خود در ذهن بسپارید.

 

سوالات متداول کربوکسی تراپی

آیا کربوکسی تراپی درد دارد؟

بدلیل استفاده از سوزن های بسیار ریز برای تزریق درد زیادی حس نخواهید کرد، با این وجود می توانید از بی حسی های موضعی هم استفاده نمود.

چه تعداد جلسات کربوکسی تراپی لازم است؟

تعداد جلسات به محل استفاده، نوع مشکل و اهداف شما برای انجام این کار کاملا بستگی دارد. به طور میانگین بسته مشکل و موضع مورد نظر بین 3-10 جلسه نیاز به درمان وجود دارد.

جلسه درمان کربوکسی تراپی چقدر طول می کشد؟

به طور میانگین هر جلسه کربوکسی تراپی از 10 دقیقه تا 30 دقیقه به طول می انجامد.

مدت ماندگای نتایج کربوکسی تراپی چقدر است؟

متوسط ماندگاری هر دوره درمان بین 6 الی 12 ماه می باشد.

در چه نواحی از بدن می توان کربوکسی تراپی انجام داد؟

کربوکسی تراپی را می توان برای تمام نقاط بدن مانند پلک ها، صورت، گردن، پشت دست ها، باسن، شکم، پاها، موها و... استفاده نمود.

 

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 2005  |
 5.00   از   5/00   از تعداد   3   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

کلینیک های کربوکسی تراپی

تهران
علی رمضانی

شادابی و رفع عارضه پوست با کربوکسی تراپی

علی رمضانی
تهران - ولیعصر
مشاهده اطلاعات

توجه: دریافت شرایط ویژه با ذکر نام فایندکلینیک در هنگام تماس

تهران
آرش نجف بیگی

درمان تیرگی زیر چشم با کربوکسی تراپی

آرش نجف بیگی
تهران - سعادت آباد
مشاهده اطلاعات

توجه: دریافت شرایط ویژه با ذکر نام فایندکلینیک در هنگام تماس

کلینیک ها ContantUs