logo

کاشت ابرو طبیعی چیست؟

امروزه داشتن ابروهای پرپشت یکی از فاکتورهای زیبایی صورت محسوب می شود. کاشت ابرو روشی مناسب برای افرادی است که از کم پشتی ابرو به دلایل ژنتیکی و یا بیماری و ریزش رنج می برند در جهت ترمیم ابرو می باشد. بدین منظور پیوند و ترمیم ابرو در میان خانم ها و آقایانی که ازابروهای خود رضایت ندارند مورد استفاده قرار می گیرد.

تکنیک ها و روش های کاشت ابرو

معمولا بسته به خواست و هدف بیمار از کاشت ابرو و مدلی که در نظر دارد روش کاشت تعیین می گردد. روش های کاشت ابرو مشابه کاشت مو سر بوده، و شامل FUT, FUE, FIT, MICRO FIT, SUT, SUPER FUE می باشد، که در هر دو شیوه فولیکول ها معمولا از پشت سر با روش مخصوص برداشت می شوند و برای کاشت آماده سازی می گردند و با زاویه مناسب در مکان مد نظر کاشته می شود. روش های کاشت ریش و سبیل نیز همانند این تکنیک ها هستند. FUT اولین روش کاشت ابرو بود که به دلیل ایجاد برش در سر برای برداشت مو با بخیه و خونریزی همراه می باشد. امروزه بیشتر از روش FIT که در آن برداشت فولیکول ها دانه ای بوده استفاده می گردد. روش های کاشت ابرو MICRO FIT, SUT, SUPER FUE همگی بر پایه روش FIT بوده که در هر کدام تنها دستگاه استخراج فولیکول ها متفاوت می باشد.

 

براي مشاهده ديگر کلينيک ها بر روي دکمه زير کليک کنيد:

مشاهده ديگر کلينيک ها

 

بهترین روش کاشت ابرو در ایران و جهان

جدیدترین روش کاشت ابرو روش سوپر کاشت بوده که این شیوه بدون هیچگون جراحت و بدود درد و خونریزی و بخیه با سوزن مخصوص فولیکول ها استخراج می شوند و مجددا با سوزن مخصوص در محل مورد نظر کاشته می شوند.

از چه نواحی از بدن مو برای کاشت ابرو برداشت می شود؟

برای کاشت ابرو معمولا از موهای پشت سر، پشت گوش، پایین گردن استفاده می گردد و جهت کاشت گرافت ها از این نواحی استخراج می شود. موهای پشت سر معمولا ضخیم تر و بلندتر بوده اما موهای پشت گوش و پایین گردن ظرافت داشته و کوتاه تر می باشد که متناسب با موی ابرو انتخاب می شوند.

چگونگی انجام و مراحل کاشت ابرو

مرحله اول در کاشت ابرو، طراحی ابرو می باشد. در این مرحله متقاضی طرح مد نظر خود برای ابرو را ارائه داده و به کمک پزشک به فرم مناسب با صورت خود می رسد.

در مرحله دوم گرافت ها از نواحی پشت سر، پشت گوش و پایین گردن استخراج می شوند. موهای پشت سر معمولا در آقایان که دارای ابروهای ضخیم تر هستند استفاده می شود و برای خانم ها از موهای با ظرافت تر ناحیه پشت گوش و پایین گردن استفاده می شود.

مرحله سوم شامل مرحله کاشت ابرو بوده که طی این مرحله گرافت های آماده سازی شده پس از اعمال بی حسی در ناحیه ابرو توسط جراح با زاویه مناسب پس از ایجاد برش هایی با تیغ های ریز به قطر 0.5 تا 0.7 میلی متری در ناحیه مد نظر ابرو کاشته می شود. نتیجه کاشت و طبیعی بودن آن کاملا مرتبط با مهارت و تجربه جراح می باشد. جهت کاشت ابرو در قسمت های تاج ابرو، بدنه ابرو، دم ابرو متفاوت بوده و جراح با تجربه با توجه به این نکته سبب طبیعی جلوه کردن مدل ابروی شما می گردد.

 

علت و دلایل ریزش ابرو

ریزش و از دست دادن ابرو دلایل گوناگونی دارد که در زیر به برخی از مهم ترین آن ها اشاره می کنیم.

 • وجود ابروهای کم پشت به صورت ارثی و اختلال در رشد آن ها به صورت مادرزادی
 • بیماری های گوناگون مانند : تیروئید، بیماری های سیستمیک، آلوپسی
 • سوختگی ابروها
 • تاتو و هشور ابرو
 • برداشتن ابرو بیش از حد
 • عفونت
 • مشکلات هورمونی
 • تغذیه نامناسب مانند کمبود ویتامین E، پروتئین، کمبود آب همگی از دلایلریزش ابرو محسوب می شوند.
 • کم پشتی و ریزش ابرو به هرکدام از دلایل ذکر شده به سادگی با کاشت ابرو قابل جبران می باشد.

 

افراد مناسب برای کاشت ابرو چه کسانی هستند؟

تمامی افرادی که به دلایل گوناگون دچار ریزش ابرو شده اند و یا به صورت مادرزادی ابروهای کم پشتی دارند و از این موضوع رضایت ندارند، افرادی که بدلیل تاتو از فرم ابروهای خود ناراضی هستند و... کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو هستند و این روش جایگزینی مناسب برای پر کردن ابروها با روش های آرایشی موقت در خانم ها می باشد. تنها این نکته را می بایست در نظر داشت که افراد مذکور مشکلات خونی و انعقاد خون نداشته باشند.

 

کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب نیست؟

کاشت ابرو به افرادی که دارای سن پایین تر از 18 سال هستند توصیه نمی شود زیرا این افراد در محدوده سنی در حال رشد بوده و بنابراین ممکن است بعد مدتی دچار ریزش ابرو شوند. دیگر افرادی که دارای ممنوعیت کاشت ابرو افرادی هستند که دچار بیماری های لخته و انعقاد خون می باشند. به طور کلی در صورت وجود بیماری خاص در ابتدا می بایست آن را به اطلاع پزشک رسانده و در صورت عدم مشکل برای کاشت ابرو اقدامات لازم را به انجام برسانید.

 

نتایج کاشت ابرو

ابروهای کاشته شده در ابتدا شروع به رشد کرده و پس از 3-5 هفته شروع به ریزش می کنند که امری بسیار عادی می باشد و در نهایت پس از 10 ماه الی یکسال ابروها طبیعی شده و نتیجه کاشت را می توان مشاهده نمود. با کاشت ابرو ظهری طبیعی تر و دائمی به نسبت روش های موقت و آرایشی خواهید داشت.

 

فواید و مزایای کاشت ابرو

 • جایگزین مناسب برای روش های موقت و سخت
 • زیبایی طبیعی ابروها و جوان تر شدن چهره
 • توانایی و ایجاد حالات متفاوت در برداشتن ابرو

 

معایب و عوارض کاشت ابرو

 • یکی از معایب کاشت ابرو، موهایی است که از نواحی سر و پشت گوش یا گردن برداشت می شوند و همگی این موها به نسبت موهای ابرو بلندتر بوده، پس بنابراین می بایست به طور مرتب اقدام به کوتاه کردن ابروها نمایید.
 • هزینه انجام کاشت ابرو به نسبت روش های موقت تاتو بالاتر می باشد.
 • با توجه به روش کاشت در برخی روش ها  مانند FUT نیاز به ایجاد برش در سر، خونریزی و بخیه می باشد.
 • ایجاد تورم و کبودی در نواحی چشم و ابرو بعد از کاشت

نکات مهم و آمادگی لازم پیش از کاشت ابرو

یکی از نکات مهم پیش از کاشت ابرو قطع مصزف دخانیات حداقل از 1 ماه قبل می باشد تا از بروز مشکلات پس از کاشت جلوگیری شود.

تا 10 روز قبل کاشت ابرو از مصرف ویتامین E پرهیز نمایید، ویتامین ای سبب رقیق شدن خون و بروز مشکل در کاشت می گردد.

یک هفته پیش از کاشت از مصرف الکل خودداری نمایید زیرا سبب رقیق شدن خون و بروز مشکلات در کاشت ابرو می شود.

مشاوره و در اختیار گذاشتند اطلاعات دقیق از وضعیت جسمانی و داروهای مصرفی با پزشک پیش از کاشت بسیار حائز اهمیت می باشد.

در صورت مصرف داروی ماینوکسیدل می بایست یک هفته پیش از کاشت مصرف را متوقف نموده و در صورت نیاز پس از کاشت توسط پزشک تجویز گردد.

خواب مناسب و استراحت کافی شب قبل کاشت و استحمام در روز جراحی پیش از کاشت و مصرف وعده غذایی کامل و سبک بسیار پر اهمیت می باشد.

 

دوره نقاهت و مراقبت های لازم پس از کاشت ابرو

دوره نقاهت پس از کاشت ابرو تنها 3 روز بوده و تورم و التهابات ایجاد شده پس از آن بهبود یافته و می تواند به انجام امور روزمره بپردازد.

 توجه به توصیه های پزشک و در صورت نیاز استفاده از لوسیون های تجویز شده توسط پزشک در روند بهبود بسیار تاثیرگذار است.

رعایت نکاتی در هنگام خواب مانند عدم تماس ناحیه کاشت با بالشت در نتیجه کاشت بسیار تاثیرگذار بوده و سبب عدم جابجایی و یا کشیده شدن فولیکول های کاشته شده می گردد.

 نحوه ی صحیح شستشو موضع کاشت را به درستی از پزشک خود یاد بگیرید زیرا پس از گذشت چند روز می بایست مورد شستشو قرار بگیرد و سطح کاشت از آلودگی و خون مردگی ها پاک شود. شستشوی صحیح و بدون ایجاد فشار بسیار مهم می باشد.

از مالش و خارش ناحیه ابرو خودداری نموده تا منجر به آسیب به فولیکول های کاشته شده نگردد.

در هفته ابتدایی پس از کاشت از انجام فعالیت های سنگین و ورزش خودداری نمایید.

استفاده از کمپرس سرد برای رفع تورم موثر خواهد بود، توجه داشته باشید ازقرار دادن یخ و کمپرس سرد به طور مستقیم بر روی ابروهای کاشته شده خودداری نمایید.

استعمال دخانیات تا 2 هفته پس از کاشت ممنوع می باشد زیرا تاثیر منفی در روند بهبودی و رشد موها دارد و در پی آن اکسیژن رسانی به فولیکول ها کاهش پیدا می کند.

 

هزینه و قیمت کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو با توجه به تعداد گرافت های مورد نیاز برای رسیدن به فرم و تراکم دلخواه و همچنین روش مورد استفاده برای کاشت تخمین زده می شود. کاشت ابرو از آن دسته جراحی هایی بوده که نیازمند تجربه و تخصص بالا می باشد بنابراین صرفا به دلیل هزینه پایین تر این جراحی را به دست افراد کم تجربه نسپارید. ما با معرفی بهترین مراکز کاشت در ایران شما را در امر پیدا نمودن مراکز و کلینیک های معتبر یاری نموده ایم.

 

تجهیزات و دستگاه کاشت ابرو

در گذشته برای کاشت مو، مانند روش FUT جراح با ایجاد برش در پشت سر گرافت های مو را برداشت می گرد و پس از جداسازی فولیکول ها در محل مورد نظر کاشته می شود. در روش های جدید فولیکول ها توسط دستگاهی اتوماتیک استخراج و کاشته می شود بنابراین احتمال آسیب به فولیکول ها کاهش یافته و امکان برداشت تراکم بیشتری از موها از محل برداشت فراهم می گردد.

تجهیزات کاشت عبارتند از :

 • میکرو موتورهای کاشت و برداشت مو بصورت دستی و برقی
 • دستگاه پانچ و میکرو پانچ برای پوست
 • چراغ یونیت
 • تیغ های مخصوص برای جداسازی مو
 • دستگاه مخصوص فریز فولیکول های مو

 

بهترین کلینیک کاشت ابرو در ایران

پیدا کردن کلینیک معتبر یکی از دغدغه های اساسی افرادی است که خواهان کاشت مو هستند. نکته ی بسیار حائز اهمیت در انتخاب کلینیک زیبایی انجام تحقیقات و مشاوره های لازم در این خصوص می باشد، زیرا پای زیبایی ظاهری شما در میان بوده وهرگونه نتیجه منفی علاوه بر زیان مالی منجر به سرخوردگی شما می شود. این نکته را مد نظر داشته باشید که همیشه تخصص و مهارت پزشک در امور زیبایی بر هزینه آن الویت داشته و انتخاب را هیچگاه بر مبنای قیمت قرار ندهید. بهترین کلینیک های کاشت ابرو در ایران را ما به شما معرفی خواهیم نمود.

 

سوالات متداول کاشت ابرو

آیا می توان روی تاتو کاشت ابرو انجام داد؟

بله، در صورت لزوم ابتدا پیش از اقدام به کاشت طی چند جلسه لیزر درمانی تاتو کمرنگ می شود تا نمای کاشت بهتر شود. پاک کردن تاتو حتما می بایست در کلینیک توسط پزشک انجام گردد و هرگز بدین منظور به آرایشگاه ها مراجعه نکنید.

عمل کاشت ابرو چقدر طول می کشد؟

مدت زمان کاشت ابرو به میزان تراکم مد نظر بستگی داشته، اما به طور معمول حدود 5-6 ساعت زمان خواهد برد.

چه مدت پس از کاشت ابرو می توان فعالیت های روزمره را شروع کرد؟

کاشت ابرو جراحی سنگینی نبوده و فرد از روز بعد می تواند به انجام امور سبک بپردازد، اما در صورت امکان استراحت 2-3 روزه در بهبودی تورم و نتیجه کار تاثیرگذار خواهد بود.

چه مدت پس از کاشت ابرو نتایج قابل مشاهده است؟

موهای کاشته شده پس 3-4 ماه رشد کرده، اما برای مشاهده نتیجه نهایی و فرم طبیعی ابرو نیاز به گذشت 1 سال زمان می باشد.

آیا ابروهای کاشته شده رشد می کنند؟

ابروهای کاشته شده در همان ابتدا رشد می کنند، اما پس از 3-4 هفته  ممکن است دچار ریزش شده که امری طبیعی می باشد و در نهایتا پس از چندین ماه تا 1 سال ابروها به حالت طبیعی در آمده و نتیجه قابل مشاهده است.

چه تعداد گرافت مو برای کاشت ابرو لازم است؟

با توجه به شرایط بیمار این مقدار متفاوت بوده اما به طور میانگین بین 400-600 رشته برای کاشت ابرو مورد نیاز است.

آیا برای عمل کاشت ابرو بیهوشی لازم است؟

خیر، کاشت ابرو با بی حسی موضعی انجام می گردد و فرد در تمام طول مدت هوشیار می باشد.

 

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 1851  |
 4.60   از   5/00   از تعداد   5   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

کلینیک های کاشت ابرو در ایران

تهران
آتریسا

کاشت مو و ابرو

آتریسا
تهران - اشرفی اصفهانی
مشاهده اطلاعات

توجه: دریافت شرایط ویژه با ذکر نام فایندکلینیک در هنگام تماس

تهران
محمد پاکدل

کاشت ابرو

محمد پاکدل
تهران - الهیه
مشاهده اطلاعات

توجه: دریافت شرایط ویژه با ذکر نام فایندکلینیک در هنگام تماس

تهران
نیلفروش زاده

کاشت ابرو

نیلفروش زاده
تهران - جردن
مشاهده اطلاعات

توجه: دریافت شرایط ویژه با ذکر نام فایندکلینیک در هنگام تماس

تهران
رویان سلامت

کاشت مو

رویان سلامت
تهران - قیطریه
مشاهده اطلاعات

توجه: دریافت شرایط ویژه با ذکر نام فایندکلینیک در هنگام تماس

تهران
رویان سلامت

کاشت ابرو

رویان سلامت
تهران - قیطریه
مشاهده اطلاعات

توجه: دریافت شرایط ویژه با ذکر نام فایندکلینیک در هنگام تماس

تهران
تخصصی تندیس

کاشت مو

تخصصی تندیس
تهران - شهرک غرب
مشاهده اطلاعات

توجه: دریافت شرایط ویژه با ذکر نام فایندکلینیک در هنگام تماس

تهران
تخصصی تندیس

کاشت ابرو

تخصصی تندیس
تهران - شهرک غرب
مشاهده اطلاعات

توجه: دریافت شرایط ویژه با ذکر نام فایندکلینیک در هنگام تماس

تهران
محمد پاکدل

کاشت ریش و سبیل

محمد پاکدل
تهران - الهیه
مشاهده اطلاعات

توجه: دریافت شرایط ویژه با ذکر نام فایندکلینیک در هنگام تماس

تهران
رویان سلامت

کاشت ریش و سبیل

رویان سلامت
تهران - قیطریه
مشاهده اطلاعات

توجه: دریافت شرایط ویژه با ذکر نام فایندکلینیک در هنگام تماس

کلینیک ها ContantUs