logo

لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک در واقع جراحی سرپایی و بدون بیهوشی، توسط دستگاهی پیشرفته و مورد تائید FDA  برای تخلیه موضعی چربی های بدن با دقت بالا می باشد که به طور معمول به صورت موضعی و محدود انجام می گیرد. این روش معمولا به منظور کاهش سایز موضعی با تخلیه چربی های اضافه ناحیه مد نظرانجام می گردد.

عمل لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

در عمل لیپوماتیک درناحیه مورد نظر سوراخی کوچک به اندازه 2-5 میلیمتر ایجاد می شود و محلول بی حس کننده به ناحیه تزریق می گردد و سپس دستگاه وارد بافت چربی شده و از طریق موج ماورا بنفش بافت چربی را از بین می برد و در نهایت با بالاترین ایمنی چربی ها از نقاط سوراخ شده خارج می شود.

آشنایی با دستگاه لیپوماتیک

لیپوماتیک به عنوان جدیدترین دستگاه تخلیه موضعی چربی در جهان شناخته می شود. در این روش با استفاده از هوای فشرده کانول های دستگاه در سه جهت به صورت سه بعدی حرکت می کنند و در آن فضای بسته موج هاب اینفراسونیک ایجاد و به ارتعاش در می آید. با ارتعاش این امواج بر خلاف روش های قدیمی بدون ایجاد حرارت و سوختگی در محل وارد شدن کانولا به بدن، سلول هاس چربی را از محل جا کرده و با مکش چربی ها تخلیه می گردد.

 

براي مشاهده ديگر کلينيک ها بر روي دکمه زير کليک کنيد:

مشاهده ديگر کلينيک ها

 

لیپوماتیک در چه نواحی از بدن انجام می شود؟

لیپوماتیک به طور کلی تقریبا برای تخلیه چربی کلیه قسمت های بدن کاربرد دارد که به تفکیک شامل:

  • نواحی شکم و پهلو
  • کمر
  • باسن
  • لگن
  • ران
  • بازو
  • قفسه سینه
  • قسمت های داخلی زانو
  • نواحی خط گردن و زیر چانه (غبغب)

عمل لیپوماتیک پهلو و کمر

داشتن کمری باریک امروزه لازمه ی داشتن یک اندام زیبا و ایده آل محسوب می شود که با کمک لیپوماتیک چیزی دور از ذهن نیست و به راحتی قابل دستیابی می باشد. بوسیله دستگاه لیپوماتیک چربی های این ناحیه تخلیه می شود و در نتیجه با کاهش سایز کمری باریک و عاری از چربی بدون هیچ عارضه ای خواهید داشت. این عمل درصورتی که به درستی انجام پذیرد هیچ خطری در پی نخواهد داشت. در نتیجه این جراحی بدون بیهوشی با خارج شدن چربی همزمان پوست ناحیه لیفت می شود و شل شدگی شدیدی نخواهد داشت.

عمل لیپوماتیک صورت

تجمع چربی در تمامی نواحی بدن حتی صورت باعث برهم زدن تناسب و زیبایی فرد می شود. چربی های صورن و زیر چانه (غبغب) معمولا با ورزش و رژیم به طور کامل از بین نمی روند به همین منظور با کمک لیپوماتیک در مدت زمان اندک قادر به ناپدید کردن چربی های تجمیع یافته در نواحی صورت خواهید بود. در این روش کلیه چربی های اضافه نواحی پایین گونه و زیر چانه تخلیه شده و فرد با گونه های برجسته زیبایی .و جذابیت صورت خود را دوچندان خواهد یافت. در لیپوماتیک صورت با ایجاد خراش های سطحی در ناحیه بین گونه و لثه ها از طریق وارد کردن لوله مکش چربی ها خارج می شود.

مزایای لیپوماتیک

در این روش نتایج مطلوبی در زمان کوتاهی در مقایسه با سایر روش ها بدست می آید.

دستگاه لیپوماتیک دارای ایمنی و دقت بالایی است و به محض برخورد با بافت چربی سریعا متوقف می شود در نتیجه آسیبی وارد نخواهد شد.

در این روش علاوه بر تخلیه چربی پوست حالت شل شدگی پیدا نخواهد کرد و انقباض پیدا می کند.

این جراحی نیازی به بیهوشی ندارد و همچنین امکان آمبولی چربی وجود ندارد و تا به حال موردی مبنی بر این قضیه گزارش نشده است و عفونتی هم رخ نخواهد د اد.

چربی های زیر پوست یکنواخت شده و مانند سایر روش ها و دستگاه های ساکشن چربی های برآمده نمی شود.

تورم و ترشحات در لیپوماتیک به نسبت سایر روش ها بسیار کمتر است و همچنین خستگی و کوفتگی بدن بسیار ناچیز بوده و فرد پس از انجام عمل می تواند به منزل بازگردد.

معایب لیپوماتیک

لیپوماتیک در صورت رعایت مواردی مانند سایر روش ها ممکن است معایب و مشکلاتی را به همراه داشته باشد.

بوجود آمدن اندکی تورم و یا کبودی در ناحیه جراحی امری انکار ناپذیر است اما میزان آن بسیار کم بوده.

انجام کارهای سنگین پس از جراحی تا مدت لقاحت ممنوع می باشد بنابراین دارای کمی محدودیت خواهید بود.

استفاده از گن به مدت 2-3 ماه پس از جراحی الزامی می باشد.

این روش عموما برای نواحی شکم و پشت، بازو، پهلو کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد.

طولانی بودن زمان جراحی که می تواند منجر به خستگی پزشک و پایین آمدن کیفیت و دقت کار می گردد.

واکنش آلرژیک که بستگی به سیستم بدنی هر فرد دارد.

عوارض لیپوماتیک

به طور کلی عمل لیپوماتیک عوارض شدیدی در پی نخواهد داشت و تنها در موارد نادری شاهد اندکی عارضه خواهیم بود، اما در هر صورت یک جراحی و روش تهاجمی بوده و می بایست تمام جوانب را در نظر داشت از قبیل :

عفونت ناحیه جراحی شده

بروز مشکلاتی برای کلیه و قلب

آمبولی ریه و ورم ریوی

سوختگی پوست

کش آمدن پوست

خارش پوستی

تب و تهوع و احساس ضعف و سرگیجه

البته لازم به ذکر است که اکثر موارد ذکر شده با مشاوره و انجام جراحی توسط پزشک با مهارت بالا به حداقل و صفر خواهد رسید.

آمادگی لازم و نکات مهم قبل از لیپوماتیک

پیش از انجام هر نوع جراحی زیبایی می بایست تحقیقات لازم در خصوص شیوه جراحی و مزایا و معایب آن کسب نمود.

مرکز تائید شده و پزشک با مهارت بالا را برای این جراحی انتخاب نمایید و پیش از انجام حتما دوره مشاوره داشته باشید و مشکلات و بیماری و داروهای مصرفی خود را به پزشک اطلاع دهید.

شب پیش از عمل آب فراوان استفاده نمایید و شام سبک میل کنید.

مدتی پیش از عمل از مصرف الکل و استعمال دخانیات پرهیز نمایید

مصرف ویتامین و داروهای ضد انعقاد خون و داروهای التهاب زا مانند آسپرین و... را حداقل تا یک هفته پیش از جراحی متوقف نمایید.

به طور کلی عوارض این روش بسیار ناچیز بوده و با داشتن آمادگی های لازم می توانید این عارضه ها را به حداقل برسانید.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

رژیم غذایی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و فرد می بایست آب فراوان میل نماید و از مصرف الکل پیش و پس از جراحی خودداری کنید.

در ساعات اولیه پس از جراحی استراحت پیشنهاد می شود و فرد می تواند پیاده روی آرام در روز تخلیه چربی داشته باشد. اگر فرد دچار شل شدگی پوست شکم شده پیشنهاد می کنیم که در زاویه 90 درجه ننشیند و ترجیحا درازکش و یا در حالت لم داده بنشیند، به دلیل اینکه پوست چین می خورد و مایعات در میان سپتوم های آن حبس می گردد و موجب سفتی پوست زیر شکم می گردد.

پس از انجام جراحی پوشیدن گن تا زمان اعلام شده و دستور پزشک الزامی می باشد.

در روز پس از جراحی احتمال وجود سرگیجه در هنگام انجام امور سبک ممکن است ایجتد شود که در این صورت فرد می بایست بلافاصله به حالت نشسته و یا درازکش در بیاید.

24-48 ساعت اولیه پس از جراحی خروج خون آبه و ماده بی حسی از محل انجام جراحی طبیعی بوده و زیاد بودن آن باعث عدم ایجاد کبودی و تورم می گردد و فرد می بایست از پدهای جاذب در زیر پانسمان و گن استفاده نماید.

تمیز نگه داشتن سوراخ های ایجاد شده بسیاز ضروری است و فرد پس از 48 ساعت اولیه می تواند روزانه استحمام کند و محل سوراخ ها را با صابون تمیز نماید و خشک شود و مجددا پانسمان شود.

به مدت یک هفته آنتی بیوتیک برای بیمار تجویز می گردد و بیمار بلافاصله بعد از مشاهده هرگونه علائم عفونت می بایست به پزشک خود مراجعه نماید.

درد و تورم و خارش همگی طبیعی بوده و خود برطرف می گردد که با راهنمایی پزشک می توان مقدار آن را کاهش داد.

ماندگاری لیپوماتیک

چربی های برداشته شده از نواحی که لیپوماتیک صورت گرفته برگشت پذیر نیستند زیرا تمامی سلول های چربی موجود در موضع جراحی تخلیه می شود، اما پس از انجام این جراحی توجه به توصیه های پزشک و داشتن رژیم غذایی مناسب و ورزش سبب می گردد فرد اضافه وزن پیدا نکرده و تجمع چربی نداشته باشد و از اندام ایده آلی برخوردار باشد. لازم به ذکر است که پرخوری و رعایت نکردن رژیم غذایی طبیعتا منجر به چاقی می گردد اما در صورت چاق شدن هم تجمع چربی در نقطه جراحی بسیار ناچیز می باشد.

هزینه و قیمت لیپوماتیک

هزینه عمل لیپوماتیک به عوامل گوناگونی وابسته است و در هر کلینیک با توجه به این عوامل متفاوت می باشد به عنوان مثال تخصص،  مهارت، سابقه کار و جواز پزشک در این امر بسیار دخیل می باشد. دیگر عامل تجهیزات و امکانات مطب است و نهایتا موضع مورد نظر برای انجام عمل و حجم چربی آن نقطه تعیین کننده هزینه لیپوماتیک می باشد.

بهترین کلینیک لیپوماتیک در ایران

انتخاب پزشک متخصص در زمینه عمل لیپوماتیک تاثیر بسیار زیادی در نتیجه به همراه خواهد داشت. ما در اینجا به معرفی بهترین مرکز لیپوماتیک در ایران و سایر نقاط ایران پرداخته ایم تا شما با مشاهده خدمات و نمونه کارهای هریک با توجه به موقغیت جغرافیایی آن ها بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب نمایید.

سوالات متداول لیپوماتیک

آیا پس از لیپوماتیک می توان رانندگی کرد یا به سفر رفت؟

حدود 3-5 روز پس از لیپوماتیک و لز بین رفتن درد می توان رانندگی کرد و نهایتا 2 هفته بعد از جراحی می توان به سفر رفت.

پس از لیپوماتیک چه کارهایی نباید انجام داد؟

از قرار دادن کمپرس گرم و سرد در موضع جراحی به شدت خودداری نمایید و همچنین تا چند روز از انجام حرکات سنگین پرهیز نمایید.

تفاوت اصلی لیپوماتیک با لیپوساکشن چیست؟

تفاوت روش لیپوماتیک و لیپوساکشن در نحوه انجام کار بر روی چربی ها است. در روش لیپوماتیک چربی ها سوزانده نمی شوند و امکان انتقال و پیوند به سایر نقاط بدن توسط پزشک متخصص جراح پلاستیک وجود دارد.

آیا اختلال قاعدگی پس از لیپوماتیک عادی است؟

بروز اختلال در قاعدگی به صورت جلو افتادن یا عقب افتادن آن و همچنین بروز تب محتمل می باشد و واکنش طبیعی بدن به عمل و تروما لیپوماتیک می باشد.

لیپوماتیک برای چه کسانی مناسب نیست؟

این مورد به نظر پزشک پس از مشاوره و همچنین سوابق بیماری و وضعیت بدنی فرد مراجعه کننده بستگی دارد. اما به طور کلی بیماران دارای نقص سیستم ایمنی و همچنین افراد هموفیلی به دلیل خارج شدن مقادیری خون از بدن از این عمل می بایست خودداری نمایند.

تا چند روز پس از لیپوماتیک ترشح خون ادامه دارد؟

ترشح خون تا 2-3 روز پس از جراحی متدوال بوده و طبق دستورات پزشک می بایست نظافت موضع مورد نظر را به شدت رعایت نمود.

چه زمانی پس از لیپوماتیک می توان سونا، حمام یا استخر رفت؟

24 ساعت پس از جراحی فرد می تواند با آب ولرم استحمام کند. برای استخر نیاز به 2 هفته زمان و برای سونا و آب گرم 1 ماه زمان مورد نیاز است.

چرا پس از درآوردن گن دچار سرگیجه می شویم؟

پس از درآوردن گن بخصوص در نقاط پاها دچار افت شدید فشار خواهید شد و برای برطرف نمودن آن نیاز به 10 دقیقه دراز کشیدن می باشد.

تا چه مدت پس از لیپوماتیک باید گن پوشید؟

2-3 هفته پس از جراحی می بایست از گن های تنگ و فشرده کننده استفاده نمود و پس از آن حدود 4-6 هفته از گن های کمی کم فشارتر استفاده کرد.

چرا در نواحی لیپوماتیک شده احساس سوزن سوزن شدن وجود دارد؟

چنین تغییرات حسی در پوست ناحیه جراحی بسیار عادی می باشد و برگشت حس نرمال تا 3-6 ماه نیازمند زمان است و ماساژ ملایم موضع می تواند موثر باشد.

کبودی تا چه زمان پس از لیپوماتیک ادامه دارد؟

برای رفع کامل کبودی در منطقه جراحی شده 2 هفته زمان نیاز است.

چه زمانی ورم پس از لیپوماتیک کاهش می یابد؟

ورم پس از لیپوماتیک حدود 5/1-2 ماه زمان می خواهد و نتیجه نهایی پس از 3-6 ماه قابل رویت است.

چه زمانی می توان ورزش را پس از لیپوماتیک شروع کرد؟

انجام پیاده روی ملایم در همان روز جراحی بلامانع است اما برای ورزش هایی که سبب بالا رفتن فشار خون می گردند 1 هفته زمان نیاز است.

آیا لیپوماتیک تحت خدمات بیمه قرار می گیرد؟

پرداخت کمک هزینه تنها در صورتی که میزان چاقی و چربی های انباشته فرد خطری برای سلامی وی محسوب شود باتوجه به قرارداد و نوع بیمه فرد بیمار وجود دارد. بسیاری از بیمه ها تنها هزینه های درمانی بیمارانی که BMI (شاخص توده بدنی) آن ها بین 35-40 باشد را پرداخت می نمایند.

چگونه می توان نتیجه پس از لیپوماتیک را بهتر کرد؟

تا 1 ماه غذاهای نمکی و چرب را از رژیم خود حذف نموده و همچنین کاهش سایز 1-3 سایزی بسیار موثر بوده و در نهایت ماساژ موضع با لوسیون در کاهش ورم تاثیرگذار می باشد.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 881  |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

کلینیک های لیپوماتیک در ایران

تهران
ابوالفضل عبدیزدانی

لیپوماتیک

ابوالفضل عبدیزدانی
تهران - ولیعصر
مشاهده اطلاعات

توجه: دریافت شرایط ویژه با ذکر نام فایندکلینیک در هنگام تماس

تهران
مجید نداف کرمانی

لیپوماتیک

مجید نداف کرمانی
تهران - سعادت آباد
مشاهده اطلاعات

توجه: دریافت شرایط ویژه با ذکر نام فایندکلینیک در هنگام تماس

تهران
حسین پناه

لیپوماتیک

حسین پناه
تهران - فرشته
مشاهده اطلاعات

توجه: دریافت شرایط ویژه با ذکر نام فایندکلینیک در هنگام تماس

تهران
داوود رمزی

لیپوماتیک

داوود رمزی
تهران - جردن
مشاهده اطلاعات

توجه: دریافت شرایط ویژه با ذکر نام فایندکلینیک در هنگام تماس

تهران
امیر دریانی

لیپوماتیک

امیر دریانی
تهران - جردن
مشاهده اطلاعات

توجه: دریافت شرایط ویژه با ذکر نام فایندکلینیک در هنگام تماس

تهران
علی جاودانی اصفهانی

لیپوماتیک نواحی بدن

علی جاودانی اصفهانی
تهران - شهرک غرب
مشاهده اطلاعات

توجه: دریافت شرایط ویژه با ذکر نام فایندکلینیک در هنگام تماس

کلینیک ها ContantUs