logo

فرم کشیدگی در ناحیه انتهای ابروها و همچنین چشم ها امروزه تبدیل به یکی از خواسته ها و ایده آل های خانم ها شده است. لیفت شقیقه می تواند پاسخی به این نیاز باشد. با استفاده از این تکنیک علاوه بر کشیدگی چشم و ابرو، چین های ریز کنار چشم ها نیز از بین می روند. در نتیجه ظاهری جوان تر و جذاب تر پدید می آید.

در افراد با سنین بالاتر به دلیل از دست رفتن حجم چربی زیر پوست نیز خاصیت ارتجاعی پوست کاهش یافته و نتیجتا پوست دچار شل شدگی و افتادگی می گردد. در این صورت لیفت شقیقه می تواند این آثار افتادگی و چین و چروک های حاصله را درمان نماید.

 در این مقاله به بررسی تمامی جوانب و راه های لیفت شقیقه می پردازیم.

 

 

براي مشاهده ديگر کلينيک ها بر روي دکمه زير کليک کنيد:

مشاهده ديگر کلينيک ها

 

لیفت شقیقه چیست؟

لیفت شقیقه یا نام دیگر آن لیفت تمپورال Temporal Lift در واقع اقدامی در جهت بالا بردن ناحیه انتهای ابرو است. و در کنار آن موجب کشیدگی چشم ها و درشت تر به نظر رسیدن آن ها نیز می گردد. همچنین طی این اقدام فاصله بین ابرو و چشم به حالت استاندارد می رسد و همچنین خطوط ریز کنار چشم ها همان خطوط پنجه کلاغی باز می شود. جالب است بدانید تاثیر خطوط چین و چروک اطراف چشم ها و حالت افتادگی این ناحیه بیشترین تاثیر را در پیرتر نشان دادن افراد دارد، طوریکه شاید چین های ناحیه پیشانی این نمود را نداشته باشد.

 لیفت شقیقه علاوه بر جوانسازی و افزایش زیبایی بیشتر چهره، برای خانم هایی که در اثر افزایش سن دچار افتادگی ابروها شده اند بسیار مناسب می باشد. انواع تکنیک ها جهت دستیابی به این حالت نیز وجود دارد که بسته به نیاز هر فرد و میزان افتادگی ابرو، توسط پزشک پیشنهاد می شود.

لیفت شقیقه چیست

انواع روش های لیفت شقیقه

همانطور که اشاره نمودیم انواع تکنیک ها و روش های لیفت شقیقه وجود دارد که در دو دسته ی جراحی و غیر جراحی قرار می گیرد.

انواع روش های لیفت شقیقه

لیفت شقیقه با جراحی

لیفت شقیقه با تکنیک جراحی در واقع دارای ماندگاری بسیار بالاتری نسبت به روش های غیر جراحی می باشد. در صورت بهره مندی از لایف استایل مناسب و تغذیه سالم و همچنین مراقبت های پوستی می توان نتیجه این جراحی را دائمی عنوان نمود. این جراحی بسیار حساس و نیازمند تجربه بالا می باشد، بنابراین حتما می بایست به پزشک متخصص و ماهر مراجعه نمود تا نتیجه ای رضایت بخش و متقارن داشت. جراحی لیفت شقیقه متناسب با فرم صورت و نیاز فرد از بین سه تکنیک انتخاب می شود که شامل:

 

تکنیک لیفت پوست شقیقه

این تکنیک با ایجاد برش های سطحی و با ظرافت در پوست انجام می گیرد. و مناسب افراد با افتادگی اندک ابرو و یا چین و چروک های سطحی و ریز می باشد. طی این جراحی دستگاه آندوسکوپ وارد برش ها شده و به آرامی و ظرافت پوست و لایه های زیرین پوست را به اندازه درست و نرمال به بالا می کشد.

 

تکنیک SMAS یا لیفت شقیقه با کشیدن لایه میانی زیر پوست

طی این تکنیک با ایجاد برش هایی در پوست و وارد شدن دستگاه آندوسکوپ، عضله سطحی زیر پوست بدون آسیب به بافت عضله به بالا کشیده می شود. کشش این ناحیه تا رسیدن به فرم نرمال و درست و همچنین باز شدن چروک ها ادامه پیدا می کند.

 

تکنیک MACS یا لیفت شقیقه با لایه عمیق زیر پوست

در این تکنیک جراحی، لیفت شقیقه همانند روش SMAS انجام می گیرد. تنها با این تفاوت که در ابتدا لایه های عمقی زیر پوست (ساب پریوستئال) کشیده می شود. با کمک این روش چروک های عمقی تر پوست باز می گردد و نتایج ماندگاری بالاتری خواهد داشت.

 

 لیفت شقیقه با اندوتاین

امروزه عموما جراحی لیفت شقیقه با روش اندوسکوپیک و با استفاده از ابزار اندوتاین انجام می گردد. در واقع جراحی با و یا بدون اندوسکوپی امکان پذیر است اما وجود آندوسکوپ و ابزار اندوتاین ظرافت و دقت جراحی را بالا می برد.

و نتیجه استفاده از ابزار اندوتاین در جراحی، لیفت بهتر و بیشتر، برش های کوچک تر، ترمیم بهتر زخم و همچنین کاهش مشکلات عفونت زخم پس از جراحی می باشد.

 

لیفت شقیقه بدون جراحی

لیفت شقیقه در روش های غیر جراحی معمولا بدون دوره نقاهت می باشد و عارضه های پس از انجام بسیار کوتاه مدت و محدود می باشد. همچنین در این تکنیک ها فرد بلافاصله قادر به بازگشت به امور روزمره و محل کار می باشد. البته لازم به ذکر است نتایج حال از تکنیک های غیر جراحی ماندگاری کمتری نسبت به روش جراحی دارد. اما بسته به شرایط فرد و نیاز به لیفت برای برخی افراد گزینه راحت تر و مناسب تری می تواند باشد.

 

لیفت شقیقه با نخ

این روش با کمک نخ های PDO انجام می گردد. این نخ ها قابلیت جذب دارند و معمولا پس از 2 الی 3 سال جذب می گردند و نهایتا ماندگاری این روش تا همین زمان جذب نخ ها می باشد. در این روش پس از مشخص نمودن نطقه ورود و خروج، نخ ها بوسیله سوزن ظریف و مخصوصی وارد زیر پوست می شود. با کشیدن نخ ها عمل لیفت اتفاق می افتد. پس از رسیدن به کشش مد نظر سوزن از پوست خارج می شود. زخم و عارضه های ایجاد شده معمولا پس از چند روز رفع می گردد. لیفت شقیقه با نخ تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد.

 

لیفت شقیقه با پلاسما

در این روش با استفاده از دستگاه پلاسماجت، پوست از حالت جامد به گاز تبدیل می گردد. این تکنیک با استفاده از دستگاه و ایجاد نقاط بسیار ریز با سوزاندن لایه سطحی پوست همراه است. در نتیجه این روش پوست جمع می شود و اصطلاحا لیفت می گردد. آثار لیفت روی پوست بعد از یک هفته نمایان می گردد و اثری از نقاط ایجاد شده روی پوست باقی نخواهد ماند.

البته لازم به ذکر است این درمان نیازمند تکرار جلسات می باشد. که حدودا به طور میانگین بین 2 الی 3 جلسه بسته به میزان افتادگی پوست توصیه می شود. فاصله بین جلسات حدود یک ماه است و ماندگاری این روش نیز چند سال می باشد که به واسطه سن و سبک زندگی متغیر می باشد.

 

لیفت شقیقه با ترماژ

دستگاه آر اف ترماژ یک دستگاه آمریکایی می باشد که جز قوی ترین دستگاه های روز دنیا به منظور لیفت ناحیه چشم و ابرو به شمار می رود. این ذستگاه بدون ایجاد عارضه ای طی یک جلسه سبب حذف چروک ها و لیفت می گردد.

 

لیفت شقیقه با بوتاکس

بوتاکس از جمله روش های موقتی است که با ریلکس سازی عضلات موجب لیفت پوست و حذف چروک های پوستی می گردد. با کمک این روش امکان لیفت ناحیه انتهای ابرو و لیفت شقیقه وجود دارد. ماندگاری بوتاکس بسته به برند مصرفی حداکثر 6 ماه می باشد.

 

لیفت شقیقه با ژل

انواع فیلر های پرکننده و یا تحریک کلاژن ساز در بازار موجود می باشد که می تواند تا حدودی علائم پیری پوست نظیر افتادگی و چروک ها را رفع نماید. افزایش سن موجب تحلیل بافت چربی زیر پوست می گردد و بواسطه این اتفاق در پوست حالت شل و افتادگی ایجاد می گردد.

 

لیفت شقیقه چگونه انجام می شود؟

در تکنیک های غیر جراحی معمولا در صورت نیاز از بی حسی موضعی در ناحیه درمان استفاده می گردد.

اما در تکنیک جراحی لیفت شقیقه که نوعی جراحی غیر تهاجمی محسوب می گردد با کمک بیهوشی و یا بی حسی موضعی جراحی آغاز می گردد.

در ابتدا پزشک برش های ظریفی در پوست ایجاد می نماید. اندازه این برش ها و عمق آن و همچنین میزان کشیدن پوست کاملا به میزان افتادگی و مهارت و تخصص جراح بستگی دارد. بنابراین جهت دریافت نتیجه نرمال و زیبا و خالی از عوارض مانند نامتقارنی و... حتما در انتخاب پزشک خود دقت نمایید.

در مرحله بعد، میزان کشیدگی بسته به میزان چین و افتادگی لحاظ می گردد، که در افراد جوان و کسانی که نیازی به کشیدن زیاد ندارند از تکنیک کشش پوست شقیقه استفاده می شود. کشش در افراد با افتادگی شدید از لایه عمقی زیر پوست آغاز می گردد.

عمل جراحی لیفت شقیقه بین 1 الی 2 ساعت به طول می انجامد. و نیاز به بستری نمی باشد و فرد می تواند پس از جراحی به منزل بازگردد.

 

کاندیدای مناسب برای لیفت شقیقه چه کسانی هستند؟

 • افرادی که بدلیل افزایش سن و کاهش بافت چربی زیر پوست دچار افتادگی چشم و ابرو شده اند، می توانند با لیفت شقیقه جوانسازی چهره داشته باشند.
 • افرادی که دچار چین و چروک اطراف چشم (خطوط پنجه کلاغی) هستند.
 • افراد جوان بالای 22 سال جهت افزایش جذابیت چهره
 • افرادی که دچار افتادگی ارثی چشم در ناحیه خارجی چشم ها و گوشه ابرو می باشند.
 • افراد فاقد افتادگی ابرو که تمایل به لیفت گوشه ابروهای خود دارند.

البته لازم به ذکر است افرادی که دچار بیماری هستند می بایست پزشک خود را در جریان قرار دهند. همچنین این جراحی در چین های ناحیه پیشانی تاثیری  ندارد و تنها موجب لیفت کناره های پیشانی می شود.

 

فیلم لیفت شقیقه

در این قسمت به زودی فیلمی از توضیحات لیفت شقیقه قرار خواهد گرفت.

 

نتایج لیفت شقیقه

جراحی لیفت شقیقه موجب حذف چین و چروک های کناره چشم (خطوط پنجه کلاغی) و همچنین لیفت ناحیه بیرونی چشم و ابرو می شود.

میزان کشیدگی و لیفت در این جراحی کاملا محسوس و با ماندگاری بسیار بالا می باشد. تکنیک انتخابی برای لیفت شقیقه با توجه به وضعیت بیمار و میزان افتادگی توسط پزشک تعیین می گردد.

نتایج درمان پس از طی نمودن دوره نقاهت و بهبود تورم و عارضه های پس از جراحی قابل مشاهده می باشد.

با بهره مندی از سبک زندگی سالم و انجام مراقبت های پوستی نتیجه این جراحی را دائمی می تواند عنوان نمود.

نتایج لیفت شقیقه

مزایای لیفت شقیقه

 • افزایش زیبایی و جوان تر شدن پوست و چهره
 • بالا کشیدن ابرو و چشم و برطرف نمودن چین و چروک های اطراف این نواحی
 • درشت تر به نظر رسیدن چشم ها

 

عوارض لیفت شقیقه

 • تورم، قرمزی، التهاب و کبودی از عارضه های رایج پس از تمامی روش های لیفت شقیقه می باشد که طی مدت کوتاهی رفع می گردد.
 • علائم پس از جراحی معمولا تا 2 هفته بهبود می یابد و کبودی مختصری نهایتا تا 2 ماه باقی می ماند.
 • احساس خارش در موضع جراحی و یا نقاط ورود و خروج نخ در لیفت با نخ طبیعی می باشد که با کمک پماد تجویز شده توسط پزشک کنترل می گردد.
 • احساس بی حسی در موضع درمان طبیعی بوده و به سرعت رفع می گردد.
 • چنانچه جراحی توسط افراد غیر متخصص انجام شود امکان عوارض و یا عدم تقارن نیز وجود دارد.
عوارض لیفت شقیقه

اقدامات لازم قبل از لیفت شقیقه

 • در صورت وجود بیماری و یا مصرف دارو، پزشک خود را مطلع سازید.
 • در جلسه مشاوره انتظارات خود از جراحی را با پزشک مطرح نمایید.
 • از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین حداقل 2 هفته پیش از جراحی پرهیز نمایید.
 • تا 2 هفته پیش از جراحی از مصرف قلیان و سیگار و الکل اجتناب نمایید.

 

مراقبت های بعد از لیفت شقیقه

 • داروهای تجویزی و مسکن ها طبق دستور پزشک استفاده شود.
 • در روش لیفت شقیقه با جراحی پس از 10 روز جهت کشیدن بخیه می بایست مراجعه گردد.
 • در روزهای ابتدایی از خوابیدن روی صورت اجتناب نمایید و در هنگام استراحت سر را بالاتر از حد معمول قرار دهید.
 • در روزهای ابتدایی از فعالیت های سنگین و ورزش سنگین پرهیز نمایید.
 • تا 2 روز استحمام ممنوع می باشد و پس از آن از اعمال آب داغ و یا پر فشار در ناحیه شقیقه اجتناب نمایید.
 • از ماساژ و فشار در ناحیه شقیقه خودداری نمایید.
 • در مدتی که پزشک محدودیت ایجاد کرده از رفتن به استخر و سونا خودداری نمایید.
 • کمپرش سرد با تماس غیر مستقیم جهت کاهش عارضه ها موثر می باشد.
 • التهاب و تورم معمولا تا حد زیادی بعد 2 هفته کاهش و بهبود می یابد، در غیر این صورت حتما به پزشک مراجعه نمایید.
 • از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایید و در صورت امکان در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید.

 

قیمت لیفت شقیقه

هزینه لیفت شقیقه بر اساس نوع روش انتخابی معین می گردد. هزینه روش جراحی بیشتر از روش های غیر جراحی می باشد و متعاقباَ ماندگاری بالاتر و نتیجه محسوس تری در پی دارد. جهت مشاهده کلینیک های درمانی لیفت شقیقه به لیست کلینیک های معرفی شده مراجعه نمایید.

قیمت لیفت شقیقه

بهترین دکتر لیفت شقیقه

مهارت و تجربه پزشک در نتیجه درمان تاثیر بسیاری دارد. بنابراین همواره سعی بر این داشته باشید که انتخاب پزشک را بر هزینه درمانی در الویت قرار دهید.

 

لیفت شقیقه فایند کلینیک

جهت مشاهده کلینیک های ارائه دهنده روش درمانی جراحی و غیر جراحی لیفت شقیقه به لیست کلینیک های معرفی شده در انتهای همین صفحه مراجعه نمایید.

 

سوالات متداول لیفت شقیقه

آیا جای بخیه بعد از لیفت شقیقه باقی می ماند؟

برش ها معمولا به شدت ظریف هستند حدود 2 سانت و معمولا آثار آن پس از مدتی از بین می رود. اما امکان برش در ناحیه رویش موها وجود دارد که در این صورت قابل رویت نیستند.

مدت ماندگاری لیفت شقیقه چقدر است؟

بسته به روش انتخابی متغیر می باشد. در روش جراحی ماندگاری بسیار بالا و یا حتی می توان دائمی عنوان نمود.

دوره نقاهت لیفت شقیقه چقدر است؟

در روش های غیر جراحی دوره نقاهت کوتاه تر می باشد و فرد امکان بازگشت به امور روزمره را دارد. کاهش در روش جراحی معمولا دوره نقاهت 2 هفته به طول می انجامد و کبودی هایی حاصل از جراحی تا 2 ماه کاهش و رفع می گردد.

سن مناسب لیفت شقیقه چه زمانی است؟

این جراحی محدودیت سنی ندارد اما در افراد بالای 20 سال مناسب می باشد. جراحی لیفت شقیقه مناسب افرادی است که به واسطه افزایش سن و یا ارثی دچار افتادگی کناره های ابروها و چشم ها هستند.

آیا لیفت شقیقه با بی هوشی انجام می شود؟

لیفت شقیقه با دو روش بیهوشی و بی حس موضعی قابل انجام می باشد.

آیا هزینه لیفت شقیقه تحت پوشش بیمه قرار می گیرد؟

خیر، عمل های زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند.

آیا لیفت شقیقه بدون جراحی امکان پذیر است؟

بله روش هایی نظیر لیفت با نخ، بوتاکس، تزریق فیلر و... جهت لیفت شقیقه موثر است.

آیا لیفت شقیقه درد دارد؟

در روش های غیر جراحی در صورت نیاز بی حسی موضعی اعمال می گردد. در روش جراحی هم پس از اتمام جراحی مسکن و داروهایی تجویز می گردد که درد را کنترل می نماید.

آیا لیفت شقیقه با لیفت ابرو و پیشانی تفاوت دارد؟

بله، لیفت شقیقه تنها لیفت ناحیه بیرونی و انتهایی ابرو می باشد و تاثیری در لیفت کل ابرو و یا لیف چین ها و خطوط میانی پیشانی ندارد.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 419  |
 4.20   از   5/00   از تعداد   5   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

جراحان لیفت شقیقه

تهران
حسین پناه

لیفت شقیقه | روش های تخصصی

حسین پناه
تهران - فرشته
مشاهده اطلاعات

توجه: دریافت شرایط ویژه با ذکر نام فایندکلینیک در هنگام تماس

تهران
ابوالفضل عبدیزدانی

لیفت شقیقه به روش جراحی

ابوالفضل عبدیزدانی
تهران - ولیعصر
مشاهده اطلاعات

توجه: دریافت شرایط ویژه با ذکر نام فایندکلینیک در هنگام تماس

کلینیک ها ContantUs