logo

روش های کاشت ریش و سبیل

امروزه بسیاری از آقایانی که دچار ریزش ریش و سبیل شده اند و یا حتی کسانی که از دوره جوانی دارای کم پشتی ریش بوده اند در صدد ترمیم آن به دنبال روش های کاشت ریش و سبیل می باشند. در این میان روش های گونوگونی موجود است که در پی آن ریشه موهای مناطق غیرضروری مانند روی گونه ها،گردن و ... استخراج و در قسمت معین کاشته می شود. برای ترمیم نواحی سبیل حدود 100-500 گرافت و برای نواحی ریش بین 2000-3500 گرافت و در نواحی بناگوش حدود 750-1500 گرافت کاشته می شود. کاشت در نواحی ریش و سبیل، درست همانند تکنیک های کاشت موی سر، به روش های FUT, FIT و سایر روش های مبتنی بر FIT انجام می شود. روش های کاشت ابرو نیز همانند این روش ها هستند. در ادامه به منظور آشنایی با تمامی روش های کاشت ریش و سبیل همراه ما باشید.

کاشت ریش و سبیل به روش FIT

در روش FIT فولیکول ها مو به صورت واحد و یا دانه ای توسط سوراخ های بسیار ریزی که با دستگاهی بنام پانچ در پوست ایجاد می شود با انبرهای دستی استخراج می شود و سپس در نواحی مورد نظر کاشت می گردد.

کاشت ریش و سبیل به روش FUE

کاشت به روش FUE یکی از جدیدترین تکنیک ها محسوب می شود. در این روش گرافت ها با بی حسی موضعی به صورت تک به تک استخراج شده و در در زوایای 30-35 درجه ای کاشته می شود، در نتیجه ظاهری بسیار طبیعی خواهد داشت.

 

براي مشاهده ديگر کلينيک ها بر روي دکمه زير کليک کنيد:

مشاهده ديگر کلينيک ها

 

کاشت ریش و سبیل به روش Super FUE یا SFUE

روش های مدرن کاشت امروزه سبب شده تا بدون کمترین عارضه و جراحت موهای نواحی مختلف از جمله ریش و سبیل ترمیم شوند. در واقع کلینیک های مجهز به تکنولوژی ها مدرن خدمات با کیفیت تر و سزیع تری را می توانند ارائه دهند. در روش کاشت ریش و سبیل SUPER FUE روزنه هایی با حداکثر 1 میلیمتر ضخامت با دستگاه مخصوص در سطح پوست ایجاد شده و فولیکول های مو خارج می شود و برای کاشت آماده سازی می گردد. از مزیت اینگونه روش های مدرن دقت عمل و کیفیت ، بدون درد، بسیار مناسب برای افراد دارای پوست سر سفت می باشد.

کاشت ریش و سبیل به روش SUT

در روش کاشت ریش و سبیل با استفاده از روش SUT تمامی مراحل برداشت و کاشت به صورت اتوماتیک توسط دستگاه انجام می شود، بنابراین از مهم تریم مزیت این روش می توان استفاده صد در صدی از بانک مو باشد زیرا دستگاه با دقت بالا بدون هیچگونه آسیب به گرافت موی برداشتی و همچنین گرافت های اطراف آن فولیکول ها را اسخراج می کند. این عمل بدون عارضه و دوره نقاهتی با بی حسی موضعی انجام می گیرد. بنابراین این روش در دسته روش های مدرن کاشت قرار می گیرد.

کاشت ریش و سبیل به روش FUT

در روش کاشت ریش و سبیل FUT برشی در سطح پشت سر ایجاد می شود و فولیکول ها به صورت نواری استخراج می شوند. همانطور که مشخص است این روش کمی تهاجمی بوده و نیاز به بخیه خواهد داشت.

 

علل ریزش ریش و سبیل

برخی از آقایان به صورت ژنتیکی و مادرزادی دارای ریش و سبیل های کم پشت و یا حتی فاقد ریش و سبیل هستند، بنابراین در افرادی که به دلایل ژنتیکی در ناحیه ریش و سبیل مشکل دارند تنها راه درمان کاشت می باشد.

مشکلات هورمونی هم می تواند سبب کم پشتی ریش ها گردد. همانطور که میدانید هورمون تستسترون به عنوان یک هورمون مردانه شناخته می شود و این هورمون در سن بلوغ در پسرها افزایش پیدا می کند در نتیجه منجر به رشد و ضخامت ریش و سبیل می گردد و هرگونه کمبود آن تاثیرش در میزان ریش و سبیل قابل مشاهده می باشد.

برخی آسیب ها و بیماری های پوستی می تواند منجر به ریزش ریش و سبیل گردد مانند : زخم و اسکار، جای بخیه، شکستگی، عمل جراحی مانند ترمیم شکاف کام، سوختگی و التهاب فولیکول ها. که در برخیاز این موارد می تواند ریزش دائمی را به همراه داشته باشد و تنها راه درمان آن کاشت می باشد.

سبک زندگی و مواد غذایی و خواب در سلامت و رشد ریش و سبیل ها می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. ویتامین های بیوتین و نیاسین که در مواد غذایی همچون شیر، ماهی، تخم مرغ یافت می شود در رشد موهای سر و ریش و سبیل تاثیرگذار نیز می باشد.

 

مهم ترین مزایای کاشت ریش و سبیل چیست؟

روشی دائمی : کاشت ریش و سبیل در رواقع تنها روش دائمی ترمیم موهای ریخته در نواحی ریش و سبیل می باشد.

میزان موفقیت : درصد موفقیت کاشت در پوست سالم بسیار بالا بوده و بین 70-100 درصد می باشد و برای پوست های که آسیب دیده هستند حدود 40-70 درصد می باشد.

بدون درد و جراحت : کاشت ریش و سبیل به خصوص با استفاده از روش های مدرن بدون هیچکونه جراحت و دردی می باشد.

ریکاوری سریع : کاشت به روش های مدرن بدون عوارض خاصی بوده و التهاب و تورم ناشی از عمل طی روزهای اولیه کاملا رفع می گردد.

رشد ریش و سبیل : تمامی موهای کاشته شده کاملا رشد دارند و فرد می تواند به میزان دلخواه ریش و سبیل خود را کوتاه و یا بلند نماید.

 

معایب و عوارض کاشت ریش و سبیل چیست؟

کم شدن ذخیره بانک مو :

موهای مناسب برای کاشت معمولا در پشت سر قرار دارند و در صورت استفاده از بانک مو برای کاشت ریش، در آینده فرد اگر دچار ریزش مو شود بانک موی او برای کاشت سر خالی می باشد.

ریزش ریش و سبیل کاشته شده :

پس از حدود 3 هفته بعد از کاشت احتمال ریزش موهای کاشته شده وجود دارد و بسیار طبیعی می باشد اما جای نگرانی ندارد زیرا موها مجددا رشد می کنند.

دیگر عوارض موقتی شامل :

خارش، التهاب و تورم، قرمزی پوست صورت و مو، بی حسی صورت و نواحی کاشت و برداشت مو، ایجاد دلمه ها و لخته های خون.

عوارض کاشت ریش

از چه نواحی از بدن مو برای کاشت ریش و سبیل برداشت می شود؟

در کاشت ریش و سبیل غالبا از موهای نواحی از ریش که نیازی به وجود آن ها نیز برداشت می شود، به عنوان مثال موهای روی گونه گزینه مناسبی برای برداشت و کاشت در نقاط کم پشت می باشد. همچنین می توان ازپیازهای موهای نواحی زیر ریش، زیر گردن، سینه استفاده نمود این کار علاوه بر ایجاد تراکم در ریش سبب حذف موهای زائد نواحی مذکور شود.

 

چگونگی انجام و مراحل کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل دارای چندین مرحله بوده، در ابتدا می بایست بانک موی مناسب برای برداشت مو انتخاب نمود، بانک موی مناسب برای نواحی ریش می بایست دارای نوهای ضخیم و شبیه به موهای ریش باشد ( این نکته را می بایست در نظر داشت که واحدهای فولیکولی سر دارای 1-4 تار مو بوده، ولی واحد فولیکولی ریش 1-2 تار مو دارد بنابراین هنگام برداشت گرافت ها باید آن هایی انتخاب شوند که دارای 1-2 تار مو هستند.

در مرحله دوم به ناحیه بانک مو مواد بی حس کننده تزریق می گردد، در واقع کاشت ریش نیازی به بیهوشی ندارد و تنها با بی حس نمودن نواحی برداشت و کاشت ریش عمل انجام می گیرد.

پس از بی حسی فولیکول ها می بایست برداشت گردند که با توجه به روش کاشت ریش، این کار به گونه های مختلف انجام می شود. به عنوان مثال در روش FIT فولیکول ها به شکل واحدی و تک به تک با ابزار مخصوص استخراج می گردند.

مرحله پس از برداشت فولیکول ها آماده سازی می باشد. طی این مرحله فولیکول ها زیر میکروسکوپ بررسی و واحد های دارای 1-2 تار مو جدا می شوند. همچنین در برخی موارد هنگام برداشت کمی از پوست اضافی اطراف مو وجود دارد که برای کاشت ریش می بایست با دقت جدا شوند.

در مرحله آخر گرافت ها در نواحی مد نظر کاشته می شوند. این مرحله و نتیجه کار به مهارت پزشک بستگی داشته تا موها به شکل طبیعی و در خواب مناسب و پراکندگی درست کاشته شوند.

 

نکات مهم و آمادگی لازم پیش از کاشت ریش و سبیل

تا 2 هفته پیش از عمل از مصرف آسپرین داروهای رقیق کننده خون و ضد انعقادی پرهیز نمایید.

تا 3 روز پیش از عمل از مصرف الکل و همچنین داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن خودداری نمایید.

از یک هفته پیش از عمل مصرف ویتامین C سرعت التیام بخشی پوست را تا حدی بالا می برد.

روز مراجعه به کلینیک از مصرف کافئین پرهیز کنید زیرا منجر به افزایش خونریزی می گردد.

درصورت مصرفد داروی خاص حتما با پزشک مشورت نمایید تا در صورت لزوم مدتی مصرف آن را متوقف نمایید.

 

دوره نقاهت و مراقبت های لازم پس از کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل دوره نقاهت دشواری در پی ندارد و پس از عمل پماد های آنتی بیوتیک موضعی داده می شود تا نواحی بانک مو و کاشت استفاده گردد و در صورت لزوم آنتی بیوتیک خوراکی هم توسط پزشک تجویز می شود.

بعد از 1 روز می بایست صورت خود را با ضد عفونی کننده بشویید.

در روز 2 صورت با صابون و آب صرد شسته می شود.

پس از گذشت 3-4 روز زخم های کوچک و سطحی ترمیم و خوب می شوند.

پس از گذشت 3-4 ماه برای چکاب به کلینیک مراجعه می کنید که البته زمان آن توسط پزشک مشخص می گردد.

تورم در نواحی صورت تا 48 ساعت اولیه شدت می گسرد و نهایت در عرض 3-4 روز رفع می گردد.

ریزش موهای کاشته شده بعد از 3 ماه کاملا طبیعی بوده و مدتی بعد موهای جدید جوانه می زند.

از ماه 4 به بعد کم کم نتیجه کاشت ریش و سبیل قابل مشاهده است اما نتیجه نهایی پس از 1 سال رویت می شود.

 

هزینه و قیمت کاشت ریش و سبیل

هزینه کاشت ریش و سبیل به عوامل متعددی بستگی دارد مانند وسعت ناحیه کاشت، تراکم، روش کاشت و شرایط فردی کاملا متفاوت می باشد. انتخاب کلینیک با مجهزترین ابزار و همچنین تخصص و مهارت کادر درمانی یکی از مواردی است که در هنگام مقایسه نرخ ها می بایست مد نظر داشت زیرا کیفیت خدمات و نتیجه نهایی از اهمیت ویژه ای در به هدر نرفتن هزینه شما دارد. ما در اینجا سعی نموده ایم تا بهترین مراکز خدماتی درمانی را در اختیار شما قرار دهیم.

افراد مناسب برای کاشت ریش و سبیل چه کسانی هستند؟

میزان تراکم ریش و سبیل کاملا سلیقه ای بوده و معیار خاصی ندارد. در این میان افرادی که به دلایل ژنتیکی و هورمونی دارای تراکم پایین ریش و سبیل هستند در صورت عدم رضایت از شرایط، کاندیدای مناسبی برای کاشت می باشند. همچنین افرادی که به دلیل صدماتی نظیر سوختگی و اسکار و... دچار ریزش نقطه ای شده اند می توانند برای ترمیم از روش کاشت استفاده نمایند. در تمامی موارد ذکر شده فرد می بایست دارای بانک مو مناسبی باشد زیرا لازمه کاشت ریش درابتدا بانک مو می باشد.

 

سن مناسب برای کاشت ریش و سبیل چه زمانی است؟

کاشت ریش و سبیل برای افرادی که به سن 20-22 رسیده باشند انجام می گردد زیرا در این سن هورمون ها به سطح پایه رسیده است.

 

دستاوردها و نتایج کاشت ریش و سبیل

به طور معمول کاشت طی یک جلسه انجام می گیرد اما با توجه به شرایط فرد و ناحیه و تراکم مد نظر امکان دارد نیاز به 2-3 جلسه برای کاشت ریش و سبیل باشد. تراکم ریش و سبیل امری سلیقه ای و انتخابی می باشد، اما در این میان پوست صورت هم تعیین کننده این است که به چه میزان تراکمی برسید. به طور کلی برای ناحیه سبیل 200-300 گرافت و برای ناحیه ریش در چانه 500-600 گرافت و نهایتا کاشت ریش و سبیل تا 2500 گرافت نیاز به کاشت دارد.

به دلیل نازک بودن موهای صورت دقت در جهت کاشت یا جهت رویش مو بسیار اهمیت دارد. اما این نکته را می بایست در نظر داشت که به مرور زمان پس از 2 سال کم کم ظاهر ریش و سبیل طبیعی می شود و این امکان وجود  دارد که در ابتدا ظاهر آن کمی مصنوعی به نظر برسد.

ضخامت موهای ریش و سبیل به نسبت موهاب سر بیشتر بوده در واقع واحدهای فولیکولی در نواحی ریش و سبیل دوتایی بوده در صورتی که در نواحی سر بین یک الی چهار تا می باشد. برای نواحی ریش و سبیل از موهای پشت سر که ضخامت بیشتری دارد نیز می توان استفاده نمود.

 

بهترین کلینیک کاشت ریش و سبیل در ایران

بهترین کلینیک های کاشت ریش در ایران در واقع کلینیک هایی هستند که مجهز به بروزترین تجهیزات و کادر درمانی با تجربه و با مهارت بالا، متخصص با تجربه کاشت ریش داشته باشند نیز می باشند که در فایند کلینیک می توانید بهترین های را با توجه به شهر و موقعیت مکانی خود در اختیار داشته باشید، کارشناسان ما به منظور سهولت کار بهترین کلینیک ها را برای شما گردآوری نموده و به شما معرفی نموده اند.

 

سوالات متداول کاشت ریش و سبیل

تعداد جلسات مورد نیاز برای کاشت ریش و سبیل چقدر است؟

به طور معمول کاشت ریش و سبیل در  یک جلسه انجام می شود و تنها در مواردی خاص به عنوان مثل فرد دارای جراحت و سوختگی در سطح پوست بوده، که تحت این شرایط ممکن است نیاز به نهایتا 2-3 جلسه باشد.

آیا عمل کاشت ریش و سبیل درد دارد؟

کاشت ریش و سبیل بدون بیهوشی و با بی حس موضعی انجام می گیرد بنابراین فرد دردی احساس نخواهد کرد.

بهترین روش کاشت ریش و سبیل کدام است؟

با توجه به اینکه هر کدام از روش های کاشت ریش دارای مزایا و معایب منحصر به خود می باشد، پس از جلسه مشاوره با پزشک بهترین روش مناسب هر فرد در نظر گرفته می شود، اما به طور کلی انتخاب روش های کم تهاجمی کاشت ریش با دارا بودن دوره ریکاوری سریع و آسان  گزینه بهتری می باشد.

عمل کاشت ریش و سبیل چقدر طول می کشد؟

زمان مورد نیاز برای انجام این عمل به وسعت و تراکم سطح پوشش بستگی داشته، اما به طور میانگین بین 2-4 ساعت زمان خواهد برد.

چه مدت پس از کاشت ریش و سبیل نتایج قابل مشاهده است؟

معمولا از ماه 4 به بعد کم کم می توان نتیجه را مشاهده نمود اما برای نتیجه نهایی نیاز به یک سال زمان می باشد.

چه مدت پس از کاشت ریش و سبیل می توان فعالیت های روزمره را آغاز کرد؟

پس از کاشت ریش و سبیل متنعی برای انجام فعالیت های روزمره با توجه به رعایت توصیه های پزشک وجود ندارد.

ماندگاری ریش و سبیل کاشته شده چه مدت است؟

ماندگاری ریش و سبیل کاشته شده در صورت کاشت صحیح و در عمق مناسب توسط پزشک با تجربه مانند موهای طبیعی و دائمی می باشد.

 

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 1558  |
 5.00   از   5/00   از تعداد   4   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

مصطفی یکشنبه 13 شهریور 1401

من جای جوش ب صورت فرو رفتگی دارم ایا با کاشت ریش پوشیده میشن و میشه روش ریش کاشت؟

پاسخ
admin در پاسخ به مصطفی یکشنبه 20 شهریور 1401

سلام مصطفی عزیز، مو به طور طبیعی در بافت های اسکار و آسیب دیده رشد نمی کند. زیرا به احتمال زیاد هیچ فولیکول زنده ای در این نواحی وجود ندارند. همچنین گردش خون در این نواحی پایین می باشد. خبر خوب اینکه در بسیاری از موارد امکان کاشت بر روی ناحیه های مورد نظر وجود دارد، البته این امر به شرایط و بررسی نواحی، میزان آسیب دیدگی و علت بروز آن بر روی پوست صورت بستگی دارد. پیشنهاد می شود جهت اطمینان به پزشک متخصص مراجعه کنید تا پس از بررسی شرایط، شما را از حصول نتیجه آگاه کند.

پاسخ

آگهی های مرتبط با کاشت ریش و سبیل ؛ بررسی مزایا و هزینه

تهران
محمد پاکدل

کاشت ریش و سبیل

محمد پاکدل
تهران - الهیه
مشاهده اطلاعات

توجه: دریافت شرایط ویژه با ذکر نام فایندکلینیک در هنگام تماس

تهران
رویان سلامت

کاشت ریش و سبیل

رویان سلامت
تهران - قیطریه
مشاهده اطلاعات

توجه: دریافت شرایط ویژه با ذکر نام فایندکلینیک در هنگام تماس

کلینیک ها ContantUs