logo

کویتیشن (اولتراسوند) چیست؟

یکی از مناسب ترین روش های از بین بردن چربی های اضافه بدن بدون انجام جراحی های تهاجمی، روش اولتراسوند یا کویتیشن و رادیوفرکانسی می باشد که بوسیله این روش سلول های چربی های نواحی مختلف بدن مانند ران، شکم، پهلو، بازو و حتی سلولیت ها بدون نیاز به عمل جراحی شکسته می شود وسلول های چربی وارد فضاهای مایع بدن شده و با استفاده از سیستم دفع طبیعی بدن موجب دگرگونی متابولیسم می گردد.

در چه نواحی از بدن کویتیشن انجام می شود؟

کویتیشن در تواحی مختلفی از بدن برای از بین بردن چربی استفاده می گردد که شامل:

 • کویتیشن شکم
 • کویتیشن پهلو
 • کویتیشن بازو
 • کویتیشن داخل و خارج ران
 • کویتیشن بازو
 • کویتیشن باسن
 • کویتیشن صورت

 

براي مشاهده ديگر کلينيک ها بر روي دکمه زير کليک کنيد:

مشاهده ديگر کلينيک ها

 

مکانیسم و عملکرد دستگاه کویتیشن چگونه است؟

دستگاه کویتیشن به منظور رفع چربی ها با استفاده از امواج صوتی با فرکانس بالا سبب تخریب دیواره ی سلول های چربی شده و در نهایت محتوای سلول های چربی وارد فضای مایع بدن می گردد. در قدم بعدی این مایعات توسط سیستم لنفاوی در بدن شروع به گردش می کند تا سرانجام بعد از فراوری توسط کبد با ادرار و عرق دفع گردد.

فواید و مزایای کویتیشن برای رفع چربی

 • لاغری و رفع چربی های بدن بدون گذراندن دوره ریکاوری
 • از بین رفتن رسوبات چربی مقاوم به درمان و کاهش سایز
 • از بین رفتن سموم
 • از بین رفتن چین و چروک های عمقی و جای زخم
 • کاهش سلولیت
 • بدون بیهوشی و ایجاد برش در پوست و دوره نقاهت

عوارض کویتیشن لاغری

لاغری بوسیله روش کویتیشن هم مانند سایر روش ها دارای عوارضی می باشد که البته عوارض جدی نبوده و زودگذر می باشد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 • ایجاد قرمزی و تحریکات پوستی که در عرض چند ساغت از بین می رود.
 • احساس زیاد تشنگی
 • سردرد که معمولا چند ساعت بعد از درمان آغاز می شود و دلیل آن احتمالا مربوط به آزادسازی سم از سلول های چربی می باشد.
 • کم شدن اشتها
 • افزایش دمای بدن در هنگام انجام کویتیشن
 • احتمال بروز دل درد خفیف و یا درد در ناحیه درمان
 • اسهال و تهوع

مضرات کویتیشن لاغری

ذرات چربی که به شکل مایع درآمده اند برای دفع ممکن است وارد خون شوند و همین امر سبب افزایش تری گلیسیرید و کلسترول و مشکلات در پی این موضوع شود که البته این مورد عموما در دستگاه های قدیمی دیده شده.

لرزش ایجاد شده از این دستگاه منجر به پاره شدن غشای چربی ها می گرد اما تضمینی وجود ندارد که این لرزش ها به بافت های عروقی، ماهیچه ها و سیستم عصبی آسیبی وارد نکند.

قلب هم می تواند تحت تاثیر امواج ساطع شده از این دستگاه قرار گیرد بنابراین این روش برای افرادی که دارای مشکلات قلبی هستند مناسب نمی باشد.

استفاده از این روش منجر به افزایش فشار خون می گردد و این روش برای افرادی کع دارای فشار خون بالا هستند مناسب نمی باشد.

در صورت بی توجهی کادر درمانی و یا کم تجربگی و آماتور بودن آن ها مشکلاتی نظیر سوختگی پوستی ، تب شدید و همچنین ایجاد کبد چرب در فرد می شود.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای کویتیشن هستند؟

مناسب ترین افراد برای انجام لاغری بوسیله دستگاه کویتیشن افرادی هستند که از سلامتی کامل برخوردار می باشند.

در این روش فرد می تواند بین 2 تا 50 کیلوگرم کاهش وزن داشته باشد.

چه کسانی نباید کویتیشن انجام دهند؟

 • خانم های باردار و شیرده
 • افزادی که از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می کنند.
 • افرادی که از پیس میکر یا ضربان ساز قلب استفاده می نمایند.
 • افراد دارای پروتزهای فلزی
 • افرادی که به تازگی تحت عمل جراحی قرار گرفته اند.
 • افراد دارای بیماری هایی نظیر: دیابت، مشکلات قلبی، سرطان یا تومور، صرع، فشار خون غیر نرمال، هموفیلی، ترومبوز، سل، عفونت، گرفتگی سیاهرگ ها، نقص سیستم ایمنی بدن می باشند.

اقدامات و آمادگی لازم پیش از کویتیشن

تا مدت زمان یک هفته پیش از عمل روزانه بین 1.5 تا 2 لیتر آب بنوشید.

موضع مورد نظر برای کویتیشن را تا چندین روز پیش از عمل دائما مرطوب نگه دارید و از کرم های مرطوب کننده تجویز شده توسط پزشک استفاده نمایید.

انجام پیاده روی پیش از اقدام به انجام این روش درمانی بسیار حائز اهمیت می باشد.

دوره نقاهت و مراقبت های بعد از کویتیشن

کویتیشن بدون درد انجام می شود و پس از آن نیاز به استراحت نمی باشد.

در جلسه اول و بلافاصله پس از انجام عمل شاهد کاهش سایز خواهید بود.

 1. الکل دارای کالری بالا می باشد و همچنین هیچگونه ارزش غذایی ندارد بنابراین در دوره درمان نوشیدن آن را فراموش نمایید.
 2. تا حد امکان آب بنوشید.
 3. رژیم غذایی سرشار از مواد مغذی داشته باشید.
 4. از مصرف غذاهای چرب پرهیز نمایید.
 5. فعالیت ورزشی منجر به سفت شدن پوست و کاهش وزن بعد از کویتیشن می گردد.
 6. ماساژ ناحیه درمان بسیار موثر می باشد.

نتایج کویتیشن

نتایج درمانی کویتیشن به گونه ای است که شما در همان جلسه اول تا حدودی می توانید ببینید و پس از انجام جلسات بعدی نتایج بیشتری قابل مشاهده می باشد. البته نتایج درمانی به سن فرد و محل جمع شدن چربی ها و نوع بافت چربی و متابولیسم بدنی کاملا وابسته می باشد. در این میان داشتن رژیم غذایی مناسب به همراه فعالیت بدنی در نتیجه درمان تاثیر بسزایی دارد. نکته قابل ذکر و مثبت این روش ادامه روند متابولیزه کردن چربی ها تا 12 هفته پس از درمان می باشد که این روش را به درمانی پایدارتر تبدیل نموده است.

قیمت و هزینه کویتیشن

هزینه لاغری بوسیله روش کویتیشن به نسبت سایر روش های لاغری دارای هزینه پایین تری می باشد. هزینه هر جلسه کویتیشن بسته به میزان و سطح چربی و زمانی که روی بدن فرد کار می شود متغیر می باشد و به نسبت موضع درمان بررسی می گردد.

بهترین کلینیک کویتیشن در ایران

همیشه بهترین کلینیک ها آن هایی هستند که دارای کادر درمانی متخصص و باتجربه به علاوه دستگاه های به روز و پیشرفته باشند. در کنار این دو فاکتور مهم عواملی نظیر موقعیت جغرافیایی و منطقه قرارگیری مطب و دیگر موارد نیز وجود دارد که می تواند سبب برتری یک کلینیک به نسبت سایر کلینیک ها گردد. ما در فایندکلینیک لیستی جامع از بهترین کلینیک کویتیشن در ایران را در اختیارتان قرار داده ایم.

کویتیشن فایند کلینیک

فایندکلینیک سایتی جامع متشکل از بهترین کلینیک های زیبایی و درمانی سراسر ایران می باشد. به منظور یافتن مرکز درمانی انجام کویتیشن در هر یک از شهرهای ایران می توانید با مراجعه به سایت فایندکلینیک لیستی از بهترین کلینیک ها را در اختیار داشته باشید.

سوالات متداول کویتیشن

کویتیشن بهتر است یا کرایولیپولیز؟

لاغری با کرایولیپولیز روشی است که از طریق ایجاد دمای زیرصفر سبب کریستالیزه شدن سلول های مولد چربی شده و بیشتر سلول های چربی در پی این سرما از بین می رود و به دنبال این موضوع چربی های موضعی شروع به ریزش کرده و بافت موضع مورد نظر تحلیل می رود. در واقع این تکنیک لاغری به روش سرما می باشد در صورتی که در روش کویتیشن با اعمال امواج فراصوت لاغری ایجاد می گردد. هر روش دارای مزایا و معایبی بوده که با توجه به شرایط فردی هر کس بهترین روش برای وی متفاوت می باشد.

کویتیشن بهتر است یا آر اف؟

تفاوت کویتیشن و آر اف لاغری در نوع امواج می باشد. در آر اف از امواج رادیویی با فرکانس و انرژی مشخص به منظور از بین بردن چربی ها استفاده شده در صورتی که در روش کویتیشن از امواج فراصوت بدین منظور استفاده می گردد. هریک از روش های لاغری دارای ممنوعیت هایی است که شرایط فرد پیش از انجام آن توسط پزشک مورد بررسی قرار می گیرد. بنابراین هردو روش موثر بوده و می بایست هر روش برای هر شخص با شرایط متفاوت می تواند بهترین روش باشد. کویتیشن روشی موثر با نتیجه بخشی سریع بوده اما در تمایم افراد قابل استفاده نیست در صورتی که آر اف تقریبا در تمامی افراد قابل استفاده بوده و مانند کویتیشن  نتیجه بخشی خوبی هم در پی دارد.

کویتیشن چقدر طول می کشد؟

مدت زمان جلسه درمانی کویتیشن اولتراسونیک بین 30 تا 45 دقیقه به طول می انجامد که البته زمان دقیق به موضع مورد نظر بستگی دارد.

آیا کویتیشن درد دارد؟

خیر، درمان با کویتیشن کاملا بدون درد می باشد.

چه تعداد جلسات کویتیشن لازم است؟

بسته به میزان چربی های بدن هر فرد تعداد جلسات متغیر می باشد اما برای دریافت نتیجه بهتر از کویتیشن نیاز به 7-12 جلسه درمانی می باشد.

چه مدت پس از کویتیشن، نتایج قابل مشاهده است؟

نتایج بلافاصله پس از جلسه اول درمانی تا میزانی قابل مشاهده بوده که با انجام جلسات متعدد بعدی نتایج بیشتر قابل مشاهده می باشد.

آیا کویتیشن ایمن است؟

در صورت انجام این روش در کلینیک معتبر و توسط متخصص، روشی ایمن محسوب می شود این روش کاملا غیر تهاجمی بوده و نیاز به بیهوشی نداشته و تنها عوارض شاید در حد مقدار اندکی قرمزی و تشگی و از این قبیل عوارض باشد که در مدت کوتاهی برطرف می گردد و تاکنون گزارشی مبنی بر مشکلات و خطر خاصی ارائه نگردیده است.

تأثیر کویتیشن برای لاغری موضعی و سلولیت چگونه است؟

استفاده از کویتیشن می تواند سبب کاهش چربی های موضعی بدن و لاغری آن ناحیه گردد و این روش درمانی تا حد زیادی در کاهش سلولیت ها تاثیرگذار است.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 5936  |
 3.88   از   5/00   از تعداد   17   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

آگهی های مرتبط با کویتیشن

تهران
نیلفروش زاده

کویتیش لاغری و کاهش چربی

نیلفروش زاده
تهران - جردن
مشاهده اطلاعات

توجه: دریافت شرایط ویژه با ذکر نام فایندکلینیک در هنگام تماس

تهران
آتریسا

کویتیش لاغری بدن و ناحیه غبغب

آتریسا
تهران - اشرفی اصفهانی
مشاهده اطلاعات

توجه: دریافت شرایط ویژه با ذکر نام فایندکلینیک در هنگام تماس

کلینیک ها ContantUs